Almanya'da Genel Seçim önlemleri

Almanya'da Genel Seçim önlemleri.11161
  • Giriş : 11.07.2009 / 15:15:00

Almanya İçişleri Bakanı Wolfgang Schaeuble, Almanya'da Eylül ayında yapılacak genel seçimler öncesinde ülkede terör saldırısı yapılacağı yönündeki uyarıları ciddiye almamak olmaz dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Schaeuble, Baden-Würtemberg eyaletinin Asperg kendinde Hristiyan Demokrat Birlik Partisi'nin (CDU) gençlik teşkilatı olan ''Junge Union'un'' toplantısında yaptığı konuşmada, bazı dost istihbarat teşkilatlarından 2004 yılında İspanya'da olduğu gibi Almanya'da da parlamento seçimlerinden önce bir terör saldırısı yapılması yönünde internette tartışmaların olduğu yönündeki uyarılar bulunduğunu söyleyerek, ''Çılgına dönmemize gerek yok. Ancak bu yöndeki uyarıları ciddiye almamak sorumsuzluk olur'' dedi.

Schaeuble ayrıca, seçimlerden sonra Almanya'da hükümette yer alan Sosyal Demokrat Parti (SPD) ile CDU arasındaki ''büyük koalisyonun'' olmayacağını tahmin ettiğini, CDU ile Hür Demokrat Parti'nin (FDP) hükümet kurmak için yeterli çoğunluğu bulamaması durumunda ise SPD'nin ya Yeşiller Partisi ve FDP ile ya da Yeşiller ile Sol Parti'den oluşacak bir koalisyon kuracağını ifade etti.

Schauble, vatandaşlara büyük koalisyonun yaptığı her şeyin kötü olmadığının ve aynı zamanda CDU'nun SPD ile arasındaki farklılıkların daha iyi anlatılması gerektiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*