Almanya'da Nazi vahşeti

Almanya'da Nazi vahşeti.8444
  • Giriş : 04.02.2008 / 14:10:00

Almanya'da ölen kimsesiz Türkler'in kadavra yapıldığı daha sonra da yakıldığı iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Almanya'da ölen kimsesiz gurbetçilerin önce kadavra olarak kullanıldıkları daha sonra da yakıldıkları ortaya çıktı....

Takvim Gazetesi'nin haberine göre kimsesiz gurbetçi vatandaşlarımızın Müslüman usüllere göre defnedilmeyip yakılması, Almanya'da Türk toplumunun ayaklanmasına yol açtı. Özellikle devlet huzurevlerinde ya da kimsesizler yurdundaki Türk vatandaşlarının sahipleri olmadığı için yakıldığı öğrenildi... Duisburg kentindeki Buhara Cenaze Fonu Başkanı Burhanettin Uysal tüyler ürpertici açıklamalarda bulundu:

* Almanlar, bin euroluk fark ve daha kolay bir yöntem olduğu için Müslüman vatandaşlarımızı krematoryumlarda yakıyorlar. Yakma işlemi 500 euro, Müslüman usüllere göre defin ise bin 500 euro.

* Biz çoğu kimsesizler yurdunda ölen Türkler'in naaşlarını almak istiyoruz ama Almanlar vermiyor. Birkaç kez "Ölen Türkleri ne yapıyorsunuz" diye sordum cevap alamadım. Ama öğrendiğimiz kadarıyla Türkler'i yakmadan önce kadavra olarak kullanıyorlarmış. Bunun üzerine kalktım üniversite hastanesine gittim. Kavanozlar içinde insan organlarını öğrencileri gösteriyorlardı. Sonra da bu organları yakıyorlar.

* Ayda ortalama 25-30 kimsesiz Türk'ün cenazesi ortadan kayboluyor. Bu sayı bizim duyduklarımız. Allah bilir daha kaç kişi vardır. Cenazeleri isteyince de vermiyorlar. Ya parçalara ayırıp kadavra yapıyorlar ya da yakıp, yok ediyorlar. Kimsesizler yurdunda 20-30 yıl yalnız yaşayan, ailesi tarafından terk edilmiş Türkler var. Türk yetkililer onlarla ilgilenmiyor.

***
Bu ülkeye 40 yıl hizmet vermiş insanların sonu bu olmamalı. Din ve inançlarına saygı gösterilmeli. Alman makamların sahipsizTürk cenazeleri, Türk konsolosluklarına bildirmesi gerekiyor. Ama bunu cesetlerikadavra olarak kullanmakiçin yapmıyorlar. Akıbeti belli olmayan bir sürü Türk cenazesi var. Hatta bazı cenazelerin organ mafyası tarafından çalındığınıalındığını düşünüyoruz. Türk makamları,Türk hükümeti birşeyler yapmalı.

HABERTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious