Almanya'da Türk binasında bir yangın daha

Almanya'da Türk binasında bir yangın daha.16844
  • Giriş : 15.02.2008 / 12:30:00

3 Şubat'ta Almanya'nın Ludwigshafen kentinde çıkan ve 9 Türk'ün öldüğü yangının ardından, Baden-Württemberg eyaletindeki Aldingen kentinde de, çoğunlukla Türklerin oturduğu bir binada yangın çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Polis, yangında ölen ya da yaralanan olmadığını, yangının üç ayrı yerde çıkması nedeniyle kundaklamadan şüphe edildiğini bildirdi.

Otomobiliyle yoldan geçen bir kişinin yangını farkederek, binanın tüm zillerine basması sonucunda burada oturan 5'i çocuk 14 kişinin dışarıya çıkarak kurtuldukları kaydedildi.

Söz konusu binanın, Ludwigshafen kentindeki bina gibi büyük ölçüde ahşap olduğu, bu nedenle yangının giriş katından üst katlara çok hızlı bir şekilde yayıldığı ifade edildi.

Ludwigshafen'de 9 Türk öldü

Almanya'nın Ludwigshafen kentinde, Türklerin yaşadığı bir binada 3 Şubat 2008 tarihinde yangın çıkmış ve 5'i çocuk 9 Türk vatandaşı hayatını kaybetmişti.

Medine Kaplan (48), kızı Belma Özkaplı (22), torunu İlyas Çağlar, hamile Hülya Kaplan (31) kızları Karanfil (4) ve Dilara Kaplan (11), Döne Kaplan (21) ile çocukları Kamil (3) ve Kenan Kaplan (2).

Alman polisi ve savcılık, Ludwigshafen kentinde, 9 Türk'ün ölümüyle sonuçlanan yangının nedenini henüz kesinleştiremedi. Savcı, kasıt dahil bütün olasılıkları değerlendirdiklerini ve çok yönlü araştırmaların sürdüğünü söyledi.

Yangın Avusturya'ya da sıçradı

Dün Avusturya'nın başkenti Viyana'dan da bir bina yangını haberi geldi. Türklerin oturduğu iki binanın bodrum katında çıkan yangında, 7'si çocuk 11 kişi dumandan zehirlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious