Almanya'da Türk gencine ırkçı saldırı!

Almanya'da Türk gencine ırkçı saldırı!.11560
  • Giriş : 13.03.2008 / 08:46:00

Almanya'da şarkı yarışmasına katılan türk genci ırkçı saldırıya uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Almanya'da Türk düşmanlığı gün geçtikçe artıyor. Son olarak bir şarkı yarışmasına katılan gurbetçi Menderes Bağcı, gece kulübünde sahneye çıkınca saldırıya uğradı.

9 Türk'ün diri diri yanarak öldüğü Ludswighafen faciasından sonra gurbetçilerimize yönelik kundaklama olaylarının art arda yaşandığı Almanya'da bir skandal daha! "Almanya Süperstarı'nı Arıyor" adlı şarkı yarışmasına katılan Menderes Bağcı, gittiği bir gece kulübünde sahneye çıkıp şarkı söyleyince şişeli saldırıya uğradı.

BİRA ŞİŞESİ ATILDI

Bağcı, Kreuzkrug bölgesindeki Raddersdorf Köyü'nde bin kişinin diskotektbulunduğu çadır e sahneye çıkıp şarkı söylemeye başladı. Ancak seyircilerden birinin attığı şişe yüzüne isabet edince kanlar içinde sahneyi terk etti. Bağcı, "Ön sıralarda beni seven insanlar vardı. Şişe arka taraftan atıldı. Sağ kaşım yarıldı. Hastanede 8 dikiş atıldı" diye konuştu.

JÜRİ ELEDİ

Bira şişesini atan kişinin Alman olduğunu belirten Türk genci, "Bana kimsenin bu şekilde davranmaya hakkı yok" açıklamasını yaptı. Polisin tespit ettiği kişi hakkında soruşturma açıldı. Jüri üyesi ünlü şarkıcı Dieter Bohlen tarafından beğenilmeyerek elenen Bağcı, 2002 yılından beri her yıl bu yarışmaya katılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious