Almanya'dan KKTC'ye tek uçak

Almanya'dan KKTC'ye tek uçak.10180
  • Giriş : 10.02.2009 / 20:52:00

Almanya'nın 7 kentinden KKTC'ye İstanbul ve Antalya üzerinden düzenlenecek tarifeli seferler 1 nisanda başlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

KKTC Ekonomi ve Turizm bakanlığı ile Pegasus Hava Taşımacılığı AŞ. arasında, üçüncü ülkelerden KKTC'ye Türkiye fiyatlarıyla turist taşınmasını öngören protokol bugün imzalandı.

1 Şubat 2009 ile 30 Nisan 2010 tarihleri arasında geçerli olacak protokole, KKTC Ekonomi ve Turizm Bakanı Erdoğan Şanlıdağ, Pegasus Havayolları Direktörü Ali Sabancı imza koydu.

Bakan Şanlıdağ, imza törende yaptığı konuşmada, turizmin plan ve programla yürüdüğünü, planlı ve programlı hareket edilmesi halinde istenilen noktaya ulaşılabileceğini söyledi.

''Bir ada ülkesi olarak KKTC'nin ilk aşması gereken engelin ulaşım olduğunu'' belirten Şanlıdağ, ulaşım maliyetleri ve uçuş süreleri ile ilgili sorunların nasıl aşılabileceğini düşünerek, iki yıllık teşviklerle acente ve tur operatörlerinin önünü açıp bunların sonuçlarını almaya başladıklarını anlattı.

İtalya'dan charter uçuşlarının başladığına dikkati çeken Şanlıdağ, atılacak her adımda Rum tarafının engellemeleriyle karşılaşılmasından dolayı, bir icraatı gerçekleştirmeden açıklama yapmama kararı aldıklarını söyledi.

Şanlıdağ, Almanya'dan KKTC'ye 2006 yılından beri turist taşıyan Pegasus'la yapılan anlaşmanın uçuş süreleri ve maliyetlere olumlu yansıyacağını belirterek, seyahat acentesi ve tur operatörlerinin buna dahil edileceğini de kaydetti.

-ALİ SABANCI: ''ÜCRETLER FARKLI OLMAYACAK''-

Pegasus Havayolları Direktörü Ali Sabancı da haftada 15 olan KKTC'ye sefer sayısının 60'a çıkacağını belirtti ve Avrupa ülkelerinden Türkiye ile KKTC'ye geliş ücretinin farkı olmayacağını söyledi.

Sabancı, KKTC hükümetine, özel sektör ile devlet arasında kurduğu ilişkiden dolayı teşekkür etti.

Bakan Şanlıdağ Sabancı'ya ''Fotoğraflarla Kuzey Kıbrıs'' albümü verirken, Sabancı da Bakana Pegasus kuruluş şapkası hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*