Almanya'dan PKK'nın 2 üyesine dava

Almanya'dan PKK'nın 2 üyesine dava.10334
  • Giriş : 16.09.2008 / 18:46:00

Almanya'da terör örgütü PKK'nın iki üyesi hakkında dava açıldı. Zanlılar Frankfurt Yüksek Eyalet Mahkemesi'ne yargılanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Federal Başsavcılıktan yapılan açıklamada, adları Vakuf M. (35) ve Rıdvan C (23) olarak verilen kişilerin, yasa dışı bir örgüte üye olmaktan Frankfurt Yüksek Eyalet Mahkemesinde yargılanacakları belirtildi.

Açıklamada, Vakuf M'nin 2004'ün Temmuz ayından 2007 yılının Haziran ayına kadar ''Dersim'' kod adı altında birer yıl süreyle Nürnberg, Mainz ve Darmstadt kentlerinde, tutulandığı 2008 yılının Mart ayında kadar da Berlin'de sözde bölge sorumlusu olmakla suçlandığı kaydedildi.

Vakuf M'nin sorumlu olduğu bölgelerde örgütün eylemlerini koordine ettiği, kendisinin altında olan eylemcilere talimat verdiği ve onlardan sürekli bilgi aldığı ifade edilen açıklamada, bu kişinin üstlerinin emirlerini yerine getirdiği ve kendilerine rapor verdiği belirtildi.

Rıdvan C'nin de Darmstadt kentinde iki yandaşıyla birlikte terör örgütünün gençlik kolundan ayrılmak isteyen bir kişiyi rehin alarak örgüt adına para almak için şiddet uyguladığı kaydedildi.

Vakuf M'nin 26 Mart 2008 tarihinde yakalandığı ve 27 Mart 2008 tarihinden bu yana göz altında bulunduğu, Rıdvan C'nin de Stuttgart Savcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında cezaevinde bulunduğu ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*