'Alnını öptüren gereğini yapar'

  • Giriş : 20.02.2006 / 00:00:00

Kemerağzı'nda hayırsever Şükrü Ülker tarafından yaptırılacak 8 derslikli ilköğretim okulunun protokolü Antalya Valisi Alaaddin Yüksel'in makamında imzalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bu soru üzerine Yüksel, Tamince'ni alnından öptüğünü hatırlatarak "Tamince alnını öptürmenin gereğinin ne olduğu bilecek bir işadamımız." cevabını verdi.

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Kemerağzı'nda 8 derslikli ilköğretim okulu yaptıracak olan hayırsever Şükrü Ülker'i makamında kabul etti. Yapılacak okulun protokolünü imzalayan Yüksel, Şükrü Ülker'in ilköğretim okuluna emekli öğretmen olan babası Şeref Ülker'in adının verileceğini açıkladı.

İlk etapta 8 derslikli yaptırılacak okulun daha sonra 16 dersliğe tamamlanabileceğini anlatan Yüksel, okulun 1.5 milyon YTL'ye mal olacağını bildirdi. 4 bin 600 metrekare alan üzerine yaptırılacak okulun temelinin hemen atılmasını isteyen Yüksel, "Öğretmenlik mesleğine yıllarını harcamış birinin parasını, okul yapımına ayırması çok heyecan verici." dedi.

Yüksel, Şeref Ülker adına yaptırılacak okulun protokolünü imzaladıktan sonra, oğul Ülker'i alnından öperek tebrik etti.

Yüksel, protokol töreninde Döşemealtı'na görme engellilerin rehabilitasyonunu sağlayacak yatılı bir okul yaptırılacağını da açıkladı.

Yapılacak okul için hayırseverlerden destek beklediklerini kaydeden Yüksel, "Türkiye'ye örnek olacak okulu bu yıl yaptırıp, açacağız. Artık aileler çocuklarını evinde tutmayacak, toplumla paylaşacak." diye konuştu.

Vali Yüksel, bir gazetecinin Konyaaltı'na Denizcilik Lisesi yaptıracağı sözü veren işadamı Fettah Tamince'nin herhangi bir girişimde bulunmadığını hatırlatması üzerine, "Denizcilik lisesi yapımını biz Fettah Tamince'den talep etmedik. Kendisi geldi böyle bir şey yapmak istediğini söyledi. Tamince, bu şehrin en önemli işadamlarından biridir. Ben ona güveniyorum." cevabını verdi.

Fettah Tamince'nin yakın zamanda gelip 'Haydi kazmayı vuralım' diyeceğine inandığını ifade eden Yüksel şöyle konuştu: "Tamince, söylediğini yapacak, yaptığını çevre ile paylaşacak bir işadamımızdır. Gerekirse çağırırız, burada tekrar teyidini alırsınız. Ben Antalyalı işadamlarına güveniyorum. Tamince, okul yaptırma fikriyle geldiğinde onu alnından öptüm. Biz insanı alnından öperiz. Onun bir karşılığı var. Herkesin de bunun farkında olması gerekir. Ben Tamince'ye güveniyorum. Şirketlerinin programı yoğun olabilir. Ben şirketlerin programı ile ilgilenmem. Bu odaya gelip, el sıkışıp alnını öptüren gereğini yapmalıdır. Tamince, alın öptürmenin ne olduğunu bilecek bir işadamıdır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious