"Alnınıza sürülen lekeyi silin"

  • Giriş : 06.10.2008 / 22:48:00

İlk yarıya 'susma eylemi' ile damgasını vuran Beşiktaş taraftarı, maçtan önce de "Alnınıza sürülen lekeyi silin" pankartı açarak tepkisni gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaşlı taraftarlar, Hacettepe ile yapılan Turkcell Süper Lig maçı öncesinde, teröre lanet yağdırdı.

Hakkari'de şehit düşen askerler için ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'' diye bağıran taraftarlar, bölücü terör örgütü aleyhine de sloganlar attı. Taraftarlar ayrıca İstiklal Marşı okunurken, kapalı tribünde, üzerinde ''Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez'' yazılı dev Türk bayrağı açtı.

BJK İnönü Stadı'ndaki locaların önüne Türk bayrakları asılırken, stat hoparlörlerinden de sürekli ulusal duygulara yönelik marşlar ve şarkılar çalındı.

Beşiktaşlı futbolcular da sahaya, üzerinde Hakkari'de şehit düşen askerlerin fotoğraflarının bulunduğu ve ''Sizi daima yaşatacağız'' yazılı pankartla çıktı.

Maçtan önce şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulurken, Siyah-Beyaz Derneği, astığı pankartta, şehitler için mevlit okutulacağını duyurdu.

-TARAFTARLAR SESSİZ KALDI-

Metalist Kharkiv maçı sonrası hem Atatürk Havalimanı'nda, hem de BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde protestoda bulunan taraftarlar, Hacettepe maçında ise sessiz kalmayı tercih ettiler.

Takımın ısınmak için sahaya çıkmasıyla birlikte siyah-beyazlı tribünler adeta sessizliğe büründü. Taraftarlar, siyah-beyazlı futbolcular ısınırken aleyhte ya da lehte tezahürat yapmayarak sessiz protestoda bulundular.

Futbolcuların isimleri anons edilerken de taraftarlar yalnızca Nobre'yi alkışladılar.

Bu arada Hacettepe karşısında BJK İnönü Stadı tribünleri dolmazken, karşılaşmayı 20 bin taraftar izledi.

-''ALNINIZA SÜRÜLEN LEKEYİ SİLİN''-

Siyah-beyazlı futbolcular, ısınma hareketlerinin ardından soyunma odasına gittiler ve daha sonra yedek oyuncularla birlikte el ele tutuşarak sahaya çıkıp, kapalı tribün önüne geldiler ve taraftarları selamladılar.

Hem Metalist Kharkiv maçında alınan farklı skorlu yenilginin özürü, hem de birlik beraberlik için tribün önüne giden futbolculara taraftarlar, ''Alnınıza sürülen lekeyi silin'' diye tezahürat yaptı.

-SAĞLAM VE ENGİN ISLIKLANDI-

Sahayı çıkışlarında Ertuğrul Sağlam ve genel menajer Sinan Engin, siyah-beyazlı taraftarlarca ıslıklarla protesto edildi.

Daha sonra eski açık tribünde küçük bir grup ''Sinan Engin istifa'' diye bağırdı.

Tribünlerde ''Ümitsiz yaşanmaz sevmemek elde mi'', ''Ruhunuz nerede?'' yazılı pankartlar dikkati çekerken, geçen günlerde vefat eden Galatasaray tribün lideri Alpaslan Dikmen için de ''Galatasaray tribünlerinin başı sağolsun'' yazılı pankart açıldı.

-5 DAKİKA SUSTULAR-

Beşiktaşlı taraftarlar, maçın başlamasıyla birlikte sessiz protestolarını sürdürüp 5 dakika boyunca suskun kaldılar.

Taraftarlar, 5. dakikadan itibaren tezahürat yapmaya başladılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*