"Alo polis mi? Burada şüpheli paket var'"

  • Giriş : 04.01.2008 / 10:02:00

Diyarbakır'da 5 kişinin ölmesi ve çok sayıda kişinin yaralanmasına neden olan hain bombalı saldırının ardından Emniyet'e şüpheli paket ihbarı yağıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır, 10 kişinin hayatını kaybettiği 'termos bomba' eyleminden 15 ay sonra dün yeniden PKK terörüyle sarsıldı.

Caddeye park edilen bomba yüklü otomobil, askeri bir servis aracı geçerken uzaktan kumandayla patlatıldı. 5 kişinin ölümüne 100'ün üzerinde kişinin de yaralanmasına neden olan saldırı, vatandaşları da tedirgin etti.

Bombanın etkisiyle uzak mesafelerdeki ev ve işyerlerinin camlarının kırılması endişeyi artırdı. Vatandaş şüpheli gördüğü en küçük olayı 'Polis 155 İmdat'a ihbar ediyor.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne patlamadan sonra onlarca şüpheli paket ihbarı geldi. İhbarları büyük bir titizlikle değerlendiren polis, olay yerinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Yolu trafiğe kapatan emniyet, şüpheli pakete özel giyimli bomba imha uzmanıyla müdahale ediyor. Vatandaşlar ise şüpheli paketlerin boş çıkmasıyla derin bir nefes alıyor. Emniyet yetkilileri, bu tür hain saldırı sonrası şüpheli paket ihbarlarının artmasının normal olduğunu belirtiyor. Bu ihbarların bir hafta boyunca sürebileceğine dikkat çeken yetkililer, her ihbarın büyük bir titizlikle incelendiğini vurguluyor.

Öte yandan Diyarbakır Emniyeti, geceyi teyakkuzda geçirdi. Şehrin giriş çıkışlarını kontrol altına alan polis, uygulamalarını yoğunlaştırdı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan arama izni de çıkaran emniyet, güvenlik tedbirlerini sıklaştırdı. Gece boyu devam eden uygulamalara Özel Harekat ekipleri de destek verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious