Alo uyuşturucu buyrun! Evlere servis yapılır

Alo uyuşturucu buyrun! Evlere servis yapılır.7629
  • Giriş : 10.04.2008 / 15:46:00
  • Güncelleme : 10.04.2008 / 15:52:55

İstanbul'da telefonla evlere uyuşturucu siparişi yapan 6 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul'da telefon siparişiyle evlere uyuşturucu servisi yaptıkları iddia edilen 2'si kadın 6 kişi yakalandı.

Alınan bilgiye göre, bir istihbaratı değerlendiren İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kent genelinde organize uyuşturucu madde ticareti yaptığı anlaşılan ve elebaşılığını Cemal T.'nin üstlendiği bir suç örgütünü tespit ederek izlemeye aldı. Jandarma, teknik takip sonucu suç örgütü üyelerinin toz halde temin ettikleri kokain maddesini amonyak ve karbonat karışımıyla taş hale getirerek piyasaya sürdüğünü belirledi.

Bu belirlemeler üzerine mahkemeden alınan arama ve el koyma kararının ardından suç örgütüne yönelik 5 ilçede operasyon yapan jandarma, Cemal T. ve suç örgütü üyesi Sebiha Y.'nin de aralarında bulunduğu 2'si kadın 6 kişiyi gözaltına aldı.

Bu kişilerin bulundukları yerlerde yapılan aramalarda, 31 gram kokain, bir hassas terazi ve kokainin taş hale getirilmesinde kullanılan amonyak ve karbonat gibi maddeler ele geçirildi.

Şüpheliler arasındaki Sebiha Y.'nin, erkek arkadaşlarına uyuşturucu temin edilmesini sağlayarak uyuşturucu satışına aracılık ettiği ve suç örgütüne alıcı bulduğu belirtildi.

Suç örgütü üyelerinin, telefonla sipariş veren kullanıcıların istediği uyuşturucuyu evlerine kadar götürdükleri anlaşıldı.

Jandarmadaki işlemleri tamamlanan 2'si kadın 6 kişi, Beşiktaş'taki İstanbul Cumhuriyet Savcılığına sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious