Alp Yalman adaylığını açıkladı

  • Giriş : 23.02.2006 / 00:00:00

Galatasaray Kulübü eski başkanlarından Alp Yalman, kulübün mart ayında yapılacak olağan genel kurulunda başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kulübün yaşadığı ekonomik sıkıntıların çözümü olduğuna inandığı için başkanlığa aday olduğunu kaydeden Yalman,"Galatasaray Başkanlığı'na talip olacak tüm arkadaşlar, sorunlara çözüm arayıp, en iyi çözümü bulmakla yükümlüdür. Sorunun büyüklüğü küçüklüğü vereceği bu kararı etkilememelidir. Bu nedenle bugüne kadar bekledim. Bu kongreden önce ben buradayım, problemleri biliyorum, hal çarelerinin olduğuna inanıyorum, bu çareleri bulabileceğime inandığım için aday oluyorum.'' şeklinde konuştu.

Galatasaray'ın içinde bulunduğu durumun ciddi tedbirler alınmasını gerektirecek boyutlara vardığını belirten, mevcut sorunları çözebileceğine inandığı için aday olduğunu ifade etti.Yalman, adaylık kararını açıklamadan önce kongre üyeleriyle görüştüğünü, ancak kimsenin ortak adayı olmadığını kaydetti.


-''ÖZHAN ELİNDEN GELENİ YAPTI

Yalman, mevcut başkan Özhan Canaydın'ın mart ayında yapılacak kongrede başkan olmaması şeklinde bir düşüncesinin bulunmadığını kaydetti. Özhan Canaydın'ın bütün iyi niyetiyle görevini yapmaya çalıştığını kaydeden Yalman," Özhan birilerine göre kulubü iyi idare etmemiş olabilir.Ama parasıyla, mesaisiyle iyi niyetiyle sağlığıyla elinden geleni yaptı. Ama kimse iyi niyetinden kuşkulanamaz. İyi yapmış olsaydı, Galatasaray bu durumda olmayabilirdi. Ama kimse Özhan'ı Galatasaray'ın 100 yıllık tarihinde benim hatırlamadığım bir durumda karşı karşıya bırakamaz.'' diye sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious