Alparslan Arslan'ın Yeşil'le de ilişkisi var iddiası

Alparslan Arslan'ın Yeşil'le de ilişkisi var iddiası.13394
  • Giriş : 01.05.2008 / 23:08:00

Danıştay hükümlüsü Osman Yıldırım, cezaevinden mahkemeye gönderdiği dilekçede, saldırgan Alparslan Arslan'ın Yeşil'le de ilişkisi olduğunu iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sabah Gazetesi, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Danıştay saldırısıyla ilgili gerekçeli kararında yer vermediği hükümlü Osman Yıldırım'ın cezaevinden mahkemeye yazdığı dilekçelerin, önemli bilgiler içerdiğini iddia etti.

Dilekçelerde, saldırıyı gerçekleştiren Alparslan Arslan'ın "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım, Ergenekon kapsamında tutuklanan Veli Küçük, Muzaffer Tekin gibi isimlerle ilişki içinde olduğu ifade ediliyor. Mahkemenin gerekçeli kararında "Saldırı türban örtüsü gerekçesiyle işlendi" denilirken, Yıldırım'ın dilekçeleri ise yapılan incelemeler sonucunda genel bilgiler içerdiği ve somut ifadeler bulunmadığı için dikkate alınmadı.

Kendisini "barcı, dinsiz" olarak niteleyen Yıldırım, dilekçelerinde, Alparslan Arslan'ın Ergenekon soruşturmasının şüphelileri Muzaffer Tekin, Veli Küçük ve Ayhan Parlak'la ilişkisi olduğunu ve destek aldığını iddia etti. Yıldırım, Arslan'ın, adı Susurluk ve JİTEM'le gündeme gelen "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'la da bağlantılı olduğunu öne sürdü.

Yıldırım, Yeşil için "Alparslan'ı tanıyan Bingöllü insanlar, Yeşil kod isimli Mahmut Yıldırım'ın Alparslan Arslan'ın köylüsü ve babasının okul arkadaşı olduğunu söylemektedir." dedi. Yıldırım, dilekçesinde ayrıca, emniyetteki sorgusunda polis memurunun "Konuş bak, 'Alparslan yaptım, ettim' diyor.

Ne zaman çıkacağını bile hesaplamış. Ve darbe çıkacak ben de çıkacağım." diyerek baskı yaptığını belirtti ve "Alparslan'ın bu darbe cümlesi ve 1 hafta sonra Atabeyler çetesinin yakalanması, Alparslan'ın ne demek istediğini anlatıyor. Atabeyler ile hareket ettiğinden hiç kuşku yok." ifadelerine yer verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious