Alparslan Erdem: Amacım efsane olmak!

Alparslan Erdem: Amacım efsane olmak!.24937
  • Giriş : 03.08.2008 / 15:17:00

Sarı-kırmızılı takımın Werder Bremen'den transfer ettiği Alparslan Erdem, Galatasaray TV'ye yaptığı açıklamada, gelecek yıllara damgasını vuran bir sol bek olmak istediğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdem, "Galatasaray'da şampiyonluklar yaşayarak burada bir efsane olmaya çalışacağım." diye konuştu.

Galatasaray'a geldiği için çok mutlu olduğunu belirten Alparslan, Türkiye'nin en büyük takımında forma giyeceği için çok heyecanlı olduğunu söyledi. Mevkii hakkında bilgi veren Alparslan, sol bek olarak görev yaptığını dile getirerek, "Özellikle hücumda çok etkiliyim. Ortalarımı daha da geliştirmem lazım. Hava hakimiyetinde boyum kısa olduğu için biraz problem yaşayabilirim. Hücuma desteği kendimde pozitif olarak görüyorum. Umarım Galatasaray'a ve bana hayırlı olur bu transfer. İnşallah şampiyonluk yaşarız." ifadesini kullandı.

Oynadığı mevkide Galatasaray'da çok iyi futbolcular olduğunu bildiğini söyleyen Alparslan, "Kendimi bu rekabete hazır hissediyorum. Tabii ki üçümüz arasında güzel bir mücadele olacak. Galatasaray için en iyisi ve hayırlısı olsun." diye konuştu.

Takıma katıldıktan sonra var olan atmosferin çok güzel ve rahat olduğunu söyleyen genç futbolcu, "Biraz da şaşırdım. İlk antrenman benim için heyecanlıydı. Çok güzel bir ortam var Galatasaray'da. Ben tüm takım arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Daha güzel günler olacak." dedi.

Alparslan, teknik heyetin ve takımın büyük bir bölümünün Almanca konuşmasının kendisi için avantaj olduğunu dile getirerek, "Michael Skibbe'nin genç oyunculara verdiği desteği de biliyorum. Almanya'dan takip ediyordum. Bayer Leverkusen'de 6-7 genç oyuncuyu milli takıma sundu. Dortmund'tan önce de Almanya U20 takımını çalıştırmıştı. Bundesliga'da da çok sevileni hocaydı." şeklinde konuştu.

Türkiye'de güçlü bir ligin oynandığını belirten Alparslan, "Süper ligde çok güçlü bir lig haline geldi. Çok iyi oyuncular geliyor yurt dışından. Ama ben buraya çabuk alışacağım. Almanya'da yetişen oyuncuların da olması bu uyum süresini kısaltacak." ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*