Alpaslan Arslan kaçmaya çalıştı!

  • Giriş : 11.08.2006 / 00:00:00

Danıştay’a silahlı saldırı düzenleyen avukat Alpaslan Arslan, mahkeme salonundan kaçmak istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Salanın okunduğunu duyan Arslan ifadesine ara vererek ’’cumaya gitmek’’ istediğini Mahkeme Başkanına söyledi. Mahmeke Başkanı da, "Burada bir dava görülüyor gidemezsin’’ diyerek Arslan’ın isteğini geri çevirdi.

Sanık Arslan ile Mahkeme Başkanı arasında şu diyaloglar geçti:

Sala sesini duyan Arslan: "Cumaya gitmek istiyorum."

Mahkeme Başkanı: "Sen tutuklusun, gidemezsin, burada dava var. Ululemre itaat etmelisin."

Arslan: ’’Ululemre itaatten önce Allah’a itaat etmek gerekir."

Mahkeme Başkanı ile Arslan arasında geçen bu diyalogların ardından sanığın ifade vermek istememesi üzerine hakim, Arslan’ın ifadesine ara vererek sanıkların sol başına geçmesini söyledi. Hakimin gösterdiği yere geçen sanık Arslan bu sırada harekete geçerek kaçma teşebbüsünde bulundu. Yerinden fırlayarak kaçmak isteyen Arslan’ın salonda bulunan jandarmalar kıskıvrak yakalarken ortalığın hareketlendiği esnada bir sanık ile görevliler arasında da itiş kakış yaşandı. Kaçma teşebbüsünde bulunan Arslan’ın tekrar kontrol altına alınmasıyla birlikte duruşmaya ara verildi.

Duruşmayı izleyen Arslan’ın babası İdris Arslan, oğlunun kaçma teşebbüsüyle ilgili olarak dışarıda bekleyen basın mensuplarına açıklamada bulundu. Baba Arslan, "Asılolan millettir. Bu olay çok üzüyor bizi. Ona da hak verin aç-susuz, yemek yememiş, psikolojisi bozuk. Cuma kılmak istemesi normal. (Allah’a itaat itmeden önce ululemre itaat et.) dedi. Ben, oğlumun söylediklerinden bunu anladım." diye konuştu.

Bu arada Arslan’ın şeyhi olmakla suçlanan ve tutuksuz yargılanan Salih Kurter de, mahkeme salonundan dışarı çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious