Alpay ve Jet Fadıl Siirtspor'a geri döndü

Alpay ve Jet Fadıl Siirtspor'a geri döndü.10821
  • Giriş : 15.06.2009 / 16:10:00

Bir dönem Siirt Jet-Pa Spor başkanlığı yapan ve ünlü oyuncu Alpay Özalan'ı da transfer eden Fadıl Akgündüz geri döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Siirtspor'un yeniden başkanı olan Akgündüz ve Özalan hedeflerini açıkladılar.

Türkiye 3. Lig ekiplerinden Siirtspor'un başkanlığını alan Jet-Pa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Akgündüz, Siirt'e 100 bin kişilik stadyum yapacaklarını söyledi.

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav ile Hacettepe'nin isim hakkını almak için görüştüğünü, ancak Cavcav'ın böyle bir düşüncesi olmadığını kaydetti.

Fadıl Akgündüz, kulübün yönetim kurulu üyesi yaptığı eski milli futbolculardan Alpay Özalan ile Siirt'e geldi.

Akgündüz, sportif anlamda uzun vadede ihtiyaçları karşılayacak bir spor kompleksi için 10 yıl önce 150 dönümlük bir arazi aldıklarını ifade etti.

Akgündüz, "Burada yapacağımız kompleksin içerisinde Doğu ve Güneydoğu'nun ihtiyacını karşılayacak 100 bin kişilik bir stadyum yapacağız. Siirtspor için hedefimiz büyüktür. Önce Süper Lig sonra Avrupa'da başarılı olan bir takım haline getirmek istiyoruz. Geçmişteki fabrika hedefimiz gerçekleşmedi ama bölgenin kalkınması gerekir. Bölge kalkınmazsa Türkiye nefes alamaz, AB'ye giremez. Burası nefes alamazsa İstanbul da nefes alamaz. Geçmişte cezalandırıldık, inşallah bu kez cezalandırılmayız. Bize engel olunmasın yeter" ifadelerini kullandı.

MEHMET TOPUZ TRANSFERİ

Akgündüz, Kayserispor'dan Fenerbahçe'ye transfer olan Mehmet Topuz'la ilgili olarak, "Kulüp ismi vermek doğru olmaz. Ama bana göre bu transferde hatasız tarafı yoktur. Bu işler böyle olmamalıdır. Alpay'ı Aston Villa'ya, Siirt Jet-Pa Spor transfer gönderdi. Önce Alpay ile konuştuk sonra transferi gerçekleştirdik" dedi.

ALPAY ÖZALAN: SİİRTSPOR İLE ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE

Siirtspor yönetim kurulu üyesi olan eski milli futbolcu Alpay Özalan ise, 1999'dan beri Siirtli olduğunu ve hedeflerinin her zaman büyük olduğunu söyledi.

Özalan, "Siirtspor'u Süper Lig'e ve oradan da Şampiyonlar Ligi'ne çıkaracak bir iskelet kurma peşindeyiz. Her konuda bilgili ve tecrübeli bir hoca ile anlaşacağız" şeklind ekonuştu.

Özalan, Mehmet Topuz transferiyle ilgili olarak, yurtdışındaki transferlerin bitirildikten sonra kamuoyuna duyurulduğunu, ancak Türkiye'de bu işin çok dillendirilmesi nedeniyle olayın karıştığını söyledi.

Özalan, "Önce futbolcu ile sonra kulüplerin birbirleriyle görüşmesi gerekir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*