Alper Görmüş'ün beraat ettikten sonraki ilk sözleri

Alper Görmüş'ün beraat ettikten sonraki ilk sözleri.19304
  • Giriş : 12.04.2008 / 03:18:00
  • Güncelleme : 12.04.2008 / 01:04:17

Görmüş: "Beraat ettiğim için mutluyum. Bu durumda Örnek darbecilikten yargılanmalı."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Nokta Dergisi geçtiğimiz yıl Ayışığı ve Sarıkız darbe planlarının yer aldığı günlükleri yayınlamıştı. Günlüklerin eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Özden Örnek'e ait olduğu iddia ediliyordu. Devam eden süreçte Nokta dergisi kapatıldı ve Özden Örnek tarafından Görmüş'e dava açıldı.

Birkaç aydır devam eden devanın karar celsesi az önce tamamlandı.

Eldeki deliller ışığında karar veren hakim, Örnek'in 'Bana iftira atıldı' suçlamasını reddetti.

Geçtiğimiz haftalarda Taraf'ın ortaya çıkardığı 'Emniyet, darbe günlüklerinin Özden örnek'in bilgisayarında yazıldığını belgeledi' bilgisini de dikkate alan mahkeme, Alper Görmüş'ü akladı.

Böylece darbe günlüklerini Özden Örnek'in kaleme aldığı ilk kez kamuya açık olarak bir devlet organı tarafından teyit edilmiş oldu.

Görmüş'ten ilk mesajlar...

Alper Görmüş, adliye çıkışında davayı yakından takip eden iyibilgi'ye konuştu. Görmüş, ilk mesajlarında şunları söyledi: "Beraat ettiğim için mutluyum. Bu durumda Örnek darbecilikten yargılanmalı." Bu durumda günlük sahiplerinin darbecilikten yargılanması gerekiyor. Tanıklık girişimlerimiz reddedildi. Bu nedenle beraat etmekten çok da memnen olamadım. Haberimiz doğru. Darbe günlükleri Özden Örnek'e ait. Bu gerçeği sonuna kadar savunacağım.

Ergenekon savcısı Zekeriya Öz'e verdiğim günlüklerin CD'si polis raporunda var ama bunu dahi istemedi.

Hukuk bir yere kadar gidebiliyor. Bundan sonra bizim yapabileceğimiz çok birşey kalmadı. Zaten gerçekleşen tüm olaylar bizim haberimizi doğruluyor. Ama hukuken bir sonuç alınamadı."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious