Alperen Ocakları tepkili

Alperen Ocakları tepkili.8217
  • Giriş : 26.03.2009 / 12:24:00

Helikopterin enkazına ulaşılamamasına tepki gösteren Alperen Ocakları üyeleri protesto yürüyüşü yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alperen Ocakları üyeleri, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcoğlu ve beraberindeki 5 kişiyi taşıyan helikopterin düşmesinin üzerinden 20 saat geçmesine rağmen enkazın hala bulunamamasını Başbakanlığa yürüyerek protesto etti.

Helikopterin enkazına ulaşılamamasına tepki gösteren Alperen Ocakları üyeleri protesto yürüyüşü yaptı. Tekbir getirerek Başbakanlık binasına yürüyen protestocular, çevik kuvvet ekipleri tarafından durduruldu.

Grup adına açıklama yapan Ankara Alperen Ocakları Başkanı Mustafa Kayatuzu, aradan geçen 20 saate rağmen helikopterin bulunamayışının mantıklı bir açıklaması olmadığını söyledi.

Termal kameralı helikopterlere ve gelişmiş uydu teknolojisine rağmen enkaza hala ulaşılamamış olmasına tepki gösteren ve muhatap bulamadıklarını öne süren Kayatuzu, ihmali tespit etmeleri halinde ihmali gösterenlerin sonucuna katlanacağını vurguladı.

"Liderimizin sağ olduğuna inanıyoruz" diyen Kayatuzu, Başbakan Erdoğan'ı olayı bizzat yerinde takip etmeye çağırdı. Kayatuzu ve beraberindekiler, daha sonra Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ile kısa bir görüşme yaptı.

Partililer, endişeli bekleyişini sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*