Alperenler Ocakları, Suudi Arabistan'ı protesto etti

  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

Ankara'da, Alperen Ocakları mensubu bir grup, Hz. Muhammed'in evinin yıkılacağını iddia ederek, Suudi Arabistan Krallığını protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hakaret içeren yazılı pankartlar açan grup, "Osmanlı torunu Alperenler geliyor", "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atarak Suudi Arabistan Krallığını protesto etti.

Daha sonra grup adına basın açıklaması yapan Ankara Alperen Ocakları Başkanı Okan Tosun, Suudi Arabistan Krallığı'nın İslam tarihine ait ne varsa hepsini yok etmeye çalıştığını iddia etti. Tosun, "Peygamber'in ilk eşi Hz. Hatice'nin evi yıkıldı ve yerine abdesthane yapıldı. Peygamber'in en yakın dostu Hz. Ebu Bekir'in evi, şimdi Hilton Oteli'nin kompleksi içinde. 80 yıllık Suudi Krallığı'nın yıkımları Hz. Muhammed'in doğduğu evi tehdit etmeye karar verdi. Bunların gerçek niyetleri Peygamber düşmanlığıdır" dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından sloganlar atmaya devam eden grup, Suudi Arabistan Kralı Fahd'ı temsil eden bir kuklanın kılıca benzettikleri bir tahta ile kafasını uçurdu. Açtıkları büyük bir Türk bayrağı ile yürümek isteyen grup, kendilerine izin verilmemesi üzerine sessizce dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious