Alperenler saldırıyı kabul etmedi

Alperenler saldırıyı kabul etmedi.8217
  • Giriş : 29.04.2008 / 23:17:00

DTP Sakarya İl Örgütü'nün düzenlediği “Kültür Sanat Şöleni”ne Alperen Ocakları tarafından saldırıldığı iddiasına Alperen Ocakları Genel Başkanı Eyüp Gökhan Özerkin’den yalanlama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Özerkin, söz konu olaylarda suçlanan kişilerin Kürt kökenli üyeler olduğunu belirtirken, iddiaların “etnik çatışma ortamının” tetiklenmek istenmesi nedeniyle ortaya atıldığını savundu.

DTP Sakarya İl Örgütü'nün düzenlediği 'Kültür Sanat Şöleni'nin yapılacağı salonu 200 kişilik ülkücü bir grubun bastığı iddialarına Alperen Ocakları Genel Başkanı Özerkin yazılı bir açıklamayla yanıt verdi. Özerkin, söz konusu iddiaların provokasyon olduğunu savunurken, DTP sempatizanlarının Sakarya’de neredeyse hiç bulunmadığını söyledi. DTP’nin 3 gün önce şehit veren Sakarya’da bir şölen düzenlemesinin de düşündürücü olduğunu ifade eden Özerkin, konu ile ilgili haberlerde suçlanan Alperen Ocakları sorumlusunun Abhaz kökenli, yardımcısının ise Kürt kökenli olduğunu açıkladı.

Özerkin, söz konusu şenlikte terörist başı Abdullah Öcalan ve PKK’nın posterleri eşliğinde eylem yapıldığını savunurken, “Arkadaşlarımız bir sivil toplum kuruluşunun en tabi demokratik hakkını kullanmış, İstiklal Marşımızı okuyarak basın açıklaması yapmış ve hiçbir saldırganlığa mahal vermeder düğün salonunun önünü terk etmiştir” açıklamasında bulundu. Alperen Ocakları mensuplarının ayrılması sonrasında yaşanan olayların kendilerinin üzerine atıldığını iddia eden Özerkin, “Son zamanlarda bir etnik çatışa ortamının tetiklenmeye çalışıldığı ülkemizde, milli ve manevi duyarlılıkları yüksek olan gençlerimiz bu oyunlara düşmemelidir” dedi. Özerkin, suçlamaların şovenizmi duyguları ile yapıldığını kaydederken, haberleri yazan muhabirlerin de kendilerine haberlerinin değiştirilerek yayınlandığını söylediğini anlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious