Alperenlerden 'Çeçen komutan' tepkisi

Alperenlerden 'Çeçen komutan' tepkisi.15151
  • Giriş : 28.12.2008 / 23:21:00

İstanbul Alperen Ocakları İl Başkanlığı, Çeçen komutan İmran Abdülazimov'un Rusya'ya iade edilmesi kararı nedeniyle hükümete tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hükümetin İsrail'e karşı da pasif bir politika izlediğini savunan Alperen Ocakları üyeleri tepkilerini göstermek için ampul kırdı.
AK Parti İstanbul İl Başkanlığı önünde toplanan yaklaşık 400 kişi hükümeti protesto etti. Çeçen komutan İmran Abdülazimov'un Rusya'ya iade edilmesi kararına tepki gösteren Alperenler, "Çeçenya namustur, pazarlık olmaz. Hepimiz Çeçeniz, hainlere yeteriz, Filistin canımız, feda olsun kanımız, Osmanlı'nın torunu, Alperenler geliyor" şeklinde sloganlar attı. AK Parti Hükümetinin pasif politika yürüttüğünü iddia eden Alperenler tepkilerini ampul kırarak gösterdi.

İstanbul Alperen Ocakları Başkanı Mustafa Kayatuzu yaptığı basın açıklamasında İmran Abdülazimov'un havalimanındaki resmini göstererek, "Bu resim bir utanç vesikasıdır. Milletimizin şanlı tarihinde kendisine sığınmış bir mazlumun zalimlere teslim ettiği tek bir misal yoktur. Bu millet tarihi boyunca ister Müslüman olsun, ister gayrimüslim hep mazlumların yanında olmuştur" dedi.

Mustafa Kayatuzu, açıklamasında İsrail'e de tepkisini gösterdi. Saldırıları kınayan Kayatuzu, "Müslüman kardeşlerimize karşı halen devam eden katil İsrail katliamlarını üzülerek izlemekteyiz. Alperen Ocakları olarak Ortadoğu'nun gayrımeşru çocuğu İsrail'i şiddet ve nefretle kınıyor, yaptığı bu zulümlerin hesabının elbet bir gün sorulacağını belirtiyoruz." dedi. Kayatuzu, İsrail'e net tavır konulmasını ve Lübnan'da bulunan askerlerin geri çekilmesini istedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*