Altan Erkekli'den gazetecilere: Size ne?

Altan Erkekli'den gazetecilere: Size ne?.12102
  • Giriş : 08.01.2009 / 14:28:00

Türk tiyatro ve sinema dünyasının ünlü karakter oyuncusu Altan Erkekli, Mahsun Kırmızıgül'ün Güneş'i gördüm adlı filminin maliyetini soran gazetecilere cevabı ilginç oldu:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mahsun Kırmızıgül'ün Güneş'i Gördüm filminin 4 ayrı ülkede yapılan çekimlerinin bu hafta sonu bitmesi bekleniyor. 3600 parçza kostüm hazırlanan, yerli yabancı 2 bin figüran kullanılan, 31 araçla çekimi yapılan ve çok sayıda ünlü oyuncuya rol verilen filmin maliyetinin ne olduğu da doğal olarak merak uyandırıyor. Ancak filmin bütçesinin ne kadar olduğu konusu sır gibi saklanıyor. Durum böyle olunca da gazeteciler filmin bütçesi konusunda bir bilgi edinebilmek için yapımcı firma ve yönetmeni rahatsız etmeyi sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde filmin çekimleri ile ilgili olarak Kars'ta gerçekleştirilen basın toplantısına damga vuran tartışma da yine bu konudaydı. Israrla maliyeti soran gazetecileri Mahsun Kırmızıgül, "Arkadaşlar şu aşamada film bitmeden maliyeti kesin olarak ortaya çıkmaz, film bitince maliyet ortaya çıkar o da size açıklanır" diyerek yanıtladı ama gazeteciler yapımcıyı sıkıştırmayı sürdürdü.

Söz konusu tartışmaya son noktayı koyan kişi ünlü karakter oyuncusu sanatçı Altan Erkekli oldu: "Arkadaşlar siz gazeteci misiniz, yoksa İstanbul Defterdarlığı'nın memuru musunuz? Bu soruyu İstanbul Defterdarlığı'nın sorması lazım. Size ne?.."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*