Altan'dan cevabı olmayan bir soru

Altan'dan cevabı olmayan bir soru.9607
  • Giriş : 09.11.2008 / 06:20:00
  • Güncelleme : 09.11.2008 / 00:01:33

Altan, Türkiye ile ABD arasındaki çok önemli bir ayrıntıyı gözler önüne serdi. Altan çok zor bir soru sordu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mehmet Altan şa soruyu sordu: “Ermeni vatandaşlarımızdan biri Genelkurmay Başkanı olursa ne olur?"

Star Gazetesi Başyazarı Mehmet ALTAN, Siyahî Lider Obama'nın ABD Devlet Başkanı olmasının Türkiye'de yeterince algılanmadığını öne sürerek “Ne zaman Ermeni bir vatandaşımız Genelkurmay Başkanı olursa ve Türkiye bu olgunluğa erişirse Obama'nın zaferini tam olarak değerlendirebiliriz” şeklinde konuştu.

Moral FM'in ilgiyle dinlenen programı 'Basında Bugün'e katılan Altan, AB'ye üyelik aşamasında olan Türkiye'de devletin vatandaşları arasında yaptığı ayrıma dikkat çekerek Türkiye ile ABD arasındaki çok önemli bir ayrıntıyı gözler önüne serdi.

50 YILLIK HAYATIM BOYUNCA ERMENİ BİR KAYMAKAM BİLE GÖRMEDİM

Türkiye'nin yazılarıyla gündem oluşturan usta kalemi Mehmet Altan bu ilginç ayrıntıyı şöyle dile getirdi:

“Bir iki kuşak önce Afrika'dan getirilen kölelerden birinin bugün ABD'yi yönetir hale gelmesinin ne kadar tarihsel olduğunu çok ta iyi algılamış gibi görünmüyoruz. Türkiye'de Ermeni vatandaşlarımızın Genelkurmay Başkanı olmasını bir kenara bırakın yarım asırlık hayatım boyunca bir tek Ermeni vatandaşımızın kaymakam olduğunu görmedim. Henüz kendi vatandaşlarına hukuksal bir uzaklığı gideremeyen bir Türkiye'nin kölelikten gelen bir zencinin başkanlığını algılayamamasını yadırgamamak gerekir. Bu açıdan bakıldığında ABD'deki seçim sonuçları Türkiye için aslında muazzam bir devrimdir”

“Bizim demokrasimizde bu kadar gelişirse ve devletimiz vatandaşlarına dil, din ve mezhep ayrılığı üzerinden bakmayacağı bir noktaya gelirse Obama'nın seçilmesini de daha iyi algılayabiliriz.”

CAFESİYASET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*