Altaylı, Ağaoğlu'nun foyasını çıkardı

Altaylı, Ağaoğlu'nun foyasını çıkardı.8647
  • Giriş : 18.05.2009 / 18:10:00
  • Güncelleme : 18.05.2009 / 18:11:35

Fatih Altaylı Ali Ağaoğlu'nun foyasını ortaya çıkardı. Altaylı yazısında 25 yıl önce kurulan kooparatifin şimdi trilyonlar eden arsasını ele geçirmek için fakir fukaraya yaptığını böyle yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

EKONOMİ Muhabirleri Derneği'ne teşekkür ediyorum. Müteahhit Ali Ağaoğlu ve danışman yazar Ali Saydam'ın seviyelerini belirleyen hakaret dolusu açıklamaya gösterdikleri “Gazeteci” tepkisinden ötürü. Zenginliğini görgüsüzce
milletin gözüne sokup, dergilerin zenginler listesine giren ama Maliye'nin vergi listesine giremeyen Ali Ağaoğlu'nu eleştirince halktan olumlu, bazılarından ise terbiyesizce tepkiler aldık.

Bu arada Ali Ağaoğlu mağdurları da peşpeşe bizi aramaya başladılar. Bugünkü manşetimizde bunlardan biri var. Ağaoğlu, işçilerin, memurların 25 yıl önce kurdukları bir kooperatifin bugün yüz milyonlarca Dolar eden arsasını ele geçirmek için fakir fukaraya yapmadığını bırakmamış.

Ve işin garibi, mağdurlar, çalmadıkları kapı, gitmedikleri gazete bırakmamışlar. Bir tek kişi bile bunu haber yapmamış. Biz şikayeti alınca hemen araştırdık ve arkadaşlarımız kapsamlı bir dosya hazırladılar.
Bu pisliği bugün sizlere sunduk. Bu arada kulağımıza geliyor.

Ali Ağaoğlu, “Benden reklam alamadıkları için bunu yapıyorlar” diyormuş. Gülüyoruz. Daha bu gazete çıkmadan ve çıktıktan sonra size verdiğimiz sözler var. Biz reklam için eğilip bükülmeyeceğiz. Haberleri görmezden gelmeyeceğiz.
Bağımsız olacağız, gücümüz özgürlüğümüzde olacak dedik.

Bu nedenle gazetemizi en düşük maliyetle çıkarıp, diğer gazetelerden biraz daha yüksek fiyatla satacağımızı baştan açıkladık. Bu gazetenin editoryal bölümünün, reklam bölümüyle hiçbir bağlantısı yok. Bunu biliyorsunuz. Ali Ağaoğlu da biliyor.

Ama “Ben vergi kaçırdım” demektense, böyle demeyi tercih ediyor. Gülerim böyle diyenlere. Benim bu suçlamayı yapana da, yayanlara da bir teklifim var.

Ali Ağaoğlu hangi gazetecilere ev sattığını açıklasın. Daha doğrusu, hangi gazetecilere normal müşterilerden çok daha ucuz fiyatlara ev sattığını açıklasın. Açıklasın da, niye bizden başkasının bu haberleri yapamadığını herkes
öğrensin.

Haberturk

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*