Altaylı iddia ediyor, PKK yalanlıyor, Genelkurmay sessiz

Altaylı iddia ediyor, PKK yalanlıyor, Genelkurmay sessiz.17979
  • Giriş : 30.10.2007 / 09:39:00

Fatih Altaylı, Terör örgütü PKK tarafından rehin alınan 8 askerlerin serbest bırakıldığını ileri sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Altaylı, Gazeteport'taki yazısında, askerlerin şu anda sorguda olduklarını ve daha sonra ailelerine kavuşacağını yazdı.

İŞTE ALTAYLI'NIN YAZISI:

"Güvenilir kaynaklardan bana ulaşan bilgilere göre, Dağlıca baskını sırasında rehin alınan 8 askerimiz cuma günü öğle saatlerinde serbest bırakıldı.

Yaklaşık 1 haftadır PKK'nın elinde rehin tutulan 8 askerimiz, cuma günü Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'taki irtibat bürolarından birine teslim edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Erbil'deki irtibat bürosunda yetkililere teslim edilen askerlerimiz, özel araçlarla, gizlice Diyarbakır'a getirildiler.

Güvenlik nedeniyle kimseye haber verilmeden hemen Diyarbakır'a getirilen 8 er, burada sorguya alındılar.

Sorgulamaları halen süren 8 erin sorgulamalarının yarın tamamlanması bekleniyor. Gelişmeler şimdilik gizli tutuluyor ve hiç kimseyle bir bilgi verilmiyor.

Konuyla ilgili resmi açıklama erlerin sorgulamalarının tamamlanmasından sonra yapılacak ve aileleri gelişmelerden haberdar edilecek."

TERÖR ÖRGÜTÜ: ASKERLER HALA ELİMİZDE

Öte yandan terör örgütü PKK'ya yakınlığıyla biline Fırat News haber ajansı, askerlerin örgütün elinde olduğunu ve bunu doğrulamak için bu akşam Roj TV'de yayına çıkarılacağını belirtti. Askerlerin sağlığının yerinde olduğunu belirten ajans, televizyonda askerlerin konuşmalarına da yer verileceğini kaydetti.

ALTAYLI İDDİASINDA ISRARLI: BU AKŞAM DETAYLARI AÇIKLAYACAĞIM

Fatih Altaylı, askerlerimizin serbest bırakıldığına dair iddianın yalanlanması üzerine, bu akşam saat 19.30'da Kanal 1 Ana Haber Bülteni'nde askerlerin nasıl teslim alındığı ve Türkiye'ye getirildiğine dair ilginç detayları açıklayacağını belirtti.

GENELKURMAY SESSİZLİĞİ KORUYOR

Terör örgütü tarafından kaçırılan 8 askerin serbest bırakıldığına ilişkin iddianın ardından, Genelkurmay Başkanlığı sessizliğini koruyor

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious