Altaylı'nın yerine Defne Samyeli

Altaylı'nın yerine Defne Samyeli.18042
  • Giriş : 29.05.2008 / 15:12:00

Kanal 1'de yeni yapılanma süreci başladı. Ana haber bültenini sunmaya başladığı günden daha düşük seviyeye getiren Fatih Altaylı'nın yerine Defne Samyeli'nin adı geçiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kanal 1'de yeni görevlendirmeler ve üst düzey pozisyon değişikleri kapıda. Ratinglerde Kanal 1'in önceki sunucusu Ekin Olcayto'nun bile gerisinde kalan Fatih Altaylı, Nasreddin Hoca misali "zaten eşekten inecektim" açıklaması yaparak haberi ay sonunda bırakacağını açıkladı. Ancak kanaldaki değişimler bununla bitmiyor... İşte haberi hazırlayacak yeni ekip, işte Faruk Bayhan'ın yeni görevi...

Kanal 1'de üst düzey değişikiliklerin yaşanması an meselesi. Faruk Bayhan bir süredir günlük operasyonun dışında kalmaya çaışıyordu. Patronaj Bayhan'ın bu isteğini gözönüne alarak usta televizyoncunun yetkilerini daha genişletti. Bayhan'ın icra kurulu üyeliği devam ederken, Kanal 1'de Bayhan'ın altında çalışacak genel yayın yönetmeni olarak Didem Ciner'in adı geçiyor.

Daha önce atv'de program müdürlüğü yapan, son dönemde yayın yönetmeni gibi çalışan Didem Ciner, günlük yayın operasyonunu yönetecek isim olacak. Didem Ciner, Turgay Ciner'e en yakın isimlerden olan yönetim kurulu üyesi Fercan Aykutlu'yla birlikte çalışacak.

Kanal 1'de bir büyük değişikilik de haberde olacak. Her ne kadar "zaten eşekten inecektim" türü açıklamalar yapıp haberi bırakacağını söylese de, Kanal 1 yönetimi uzun süredir Fatih Altaylı'nın aldığı sonuçlardan memnun değildi.

Altaylı, köşe yazısında sürekli bir internet dünyasının düşmanlığından bahsediyor... Oysa Kanal 1 genel ortalamada ratinglerde yükselse de geçmiş döneme göre yüksemeyen tek yeri haberleri. Altaylı, Kanal 1'in önceki spikeri Ekin Olcayto'nun sonuçlarını bile aratır olunca patronaj; "Madem aynı sonuçları alıyoruz neden bu kadar harcama yapıyoruz, üstelik elimizde haber kanalımız varken" demeye başladı.

Bunun üzerine de Kanal 1 haberin, Habertürk ekibi tarafından hazırlanılmasına karar verildi. Erdoğan Aktaş yönetimindeki Habertürk ay başından itibaren Kanal 1'in haberlerini hazırlayacak. Altaylı'nın yerine ise Defne Samyeli'nin adı geçiyor kulislerde

Sonuçta, "Zaten haberi hiç istemeyen" Altaylı da çıkacak gazeteyle ilgilenecek!

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious