Alternatif Parti kavga çıkardı

Alternatif Parti kavga çıkardı.20979
  • Giriş : 13.11.2008 / 17:03:00

Alternatif Parti Genel Başkanı İlker Bircan, partisinin halen aktif olduğunu belirterek, aynı adla başka bir partinin kurulamayacağını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bircan, yaptığı yazılı açıklamada, eski adı Ulusal Birlik Partisi olan Alternatif Parti'nin Ocak 2007'de yapılan kongrede adının değiştiğini ve Genel Başkanlığa kendisinin seçildiğini anımsattı.

Partilerinin 58 il ve bu illere bağlı ilçe ve belde teşkilatlanmasını tamamladığını, geri kalan iller için teşkilatlanma çalışmalarına devam edildiğini belirten Bircan, şunları kaydetti:

''Alternatif Parti halen aktif olan bir partidir. Mustafa Reşat Burhan bey hiçbir araştırma yapmadan Alternatif Parti (AL Parti) adı altında yeni bir parti kuruluşu için İçişleri Bakanlığına başvuru yapmıştır. Yazılı basına bilgilendirmede bulunması da yanlıştır.

Kamuoyunu iki günden bu yana meşgul eden bu konuyu aydınlatmak için bu açıklamayı partimiz adına yapma ihtiyacı duyulmuştur.''

Mustafa Reşat Burhan, dün düzenlediği basın toplantısında, Alternatif Parti (AL Parti) kurulmasıyla ilgili İçişleri Bakanlığına başvuruda bulunduklarını açıklamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*