Altı yeni film gösterimde

Altı yeni film gösterimde.52627
  • Giriş : 25.10.2007 / 17:33:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 01:39:59

Bu hafta altı yeni film gösterime giriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Yaşamın Kıyısında
(Yaşamın Kıyısında)

Yönetmen:Fatih Akın
Oyuncular:Nurgül Yeşilçay, Patrycia Ziolkowska, Baki Davrak...
Tür: 11 Kısa Film
Süre: 122 Dk.
Yapım Yılı: 2007

 


Altı insan, altı biyografi, altı hayat bu öyküde yazgısal bir şekilde iç içe geçiyor. Her biri bir yolculuğa çıkıyor: Gündüzlerden ve gecelerden geçen, sarp ve dikenli yollardan yaşamın kıyılarında dolaşan ve bizzat yolcuların benliğine giden birer yolculuk.

Bir ucu Almanya Bremen’den başlayıp Karadeniz kıyılarına ulaşırken, başka bir uç Istanbul’dan başlayıp Bremen’e ulaşmaktadır.
Testere 4
(Saw 4)

Yönetmen:Darren Lynn Bousman
Oyuncular:Tobin Bell, Angus Macfadyen, Justin Louis...
Tür: Korku / Gerilim
Süre: 108 Dk.
Yapım Yılı: 2007

Jigsaw ve çırağı Amanda ölmüştür . Şimdi dedektif Kerry’nin ölümü üzerine iki deneyimli FBI profilcisi olan Ajan Strahm ve Ajan Perez, yardımcı olmak için, kıdemli dedektif Hoffman’ın dehşete düşmüş ekibine katılırlar. Ekip Jigsaw’dan geriye kalanları inceleyerek bulmacanın parçalarını biraraya getirmeye çalışır.

Ancak SWAT Komutanı Rigg kaçırılıp bir oyuna dahil olmaya zorlandığında, Jigsaw’ın oyunlarıyla tanışmamış olan son memur da doksan dakika içinde bir seri tuzağı aşmak ve eski bir arkadaşı kurtarmak zorunda kalacaktır. Ya da, o da ölümcül sonuçlarla karşılaşacaktır.

Kefaret
(Atonement)

Yönetmen:Joe Wright
Oyuncular:Keira Knightley, James McAvoy, Saoirse Ronan...
Tür: Dram
Yapım Yılı: 2007

1935 yazının en sıcak gününde, on üç yaşındaki Briony Tallis, ablası Cecilia'nın soyunup yazlık evlerinin bahçesindeki küçük havuza girdiğini görür. Tıpkı Cecilia gibi Cambridge'den yeni dönmüş olan çocukluk arkadaşı Robbie Turner de kızı gözlemektedir. O gün sona ermeden bu üç gencin hayatı bir daha düzelmemek üzere değişmiş olacaktır.

Robbie ile Cecilia başlangıçta hayal bile etmedikleri bir sınırı aşacak ve küçük kızın hayal gücünün kurbanı olacaklardı. Başkalarına ait sırlara tanık olan Briony, bir suç işleyecek ve bu suçun kefaretini ödemek için ölene kadar çabalayacaktır. Booker Ödüllü yazar Ian McEwan'ın en yetkin kitabı olan Kefaret, edebiyat çevrelerinin alkışladığı bir başyapıt. Çocukluğu, aşkı, savaşı, İngiliz toplumunu ve sınıf ayrımını akıcı, etkileyici bir anlatımla sunarken utanç ve bağışlama, kefaret ve günahları hoşgörmenin güçlüğü üzerinde düşünmeye yöneltiyor

Persepolis
(Persepolis)

Yönetmen:Vincent Paronnaud, Marjane Satrapi
Oyuncular:Animasyon karakterler,
Tür: Belgesel
Süre: 95 Dk.
Yapım Yılı: 2007
Seslendirenler: Catherine Deneuve (Anne / ses), Danielle Darrieux (Büyükanne / ses), Simon Abkarian (Baba / ses), Chiara Mastroianni (Marjane / ses)

Molla Devrimi sırasında yaşananları bir çocuğun gözlerinden anlatan Persepolis, eğlenceli olmayı başarabilen bir politik animasyon. Şah devriminin yıkılmasının ardından küçük Marjane ve ailesi sevinçle sokaklara dökülürler.

Uzun süren sancılı bir dönemin ardından demokratik bir düzenin geleceğine inanan İranlıları karanlık ve zorlu bir dönem beklemektedir. Persepolis, 2007 Cannes Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’nü kazanmıştı

Bir Gece Birdenbire
(Aju Teukbyeolhan Sonnim)

Yönetmen:Yoon-ki Lee
Oyuncular:Il-hwa Choi, Hyo-ju Han,
Tür: Dram
Yapım Yılı: 2007

Seul şehir merkezinde iki genç adam sokakta gördükleri kızın aradıkları kişi olduğuna ikna olurlar. İki genç adam ölmek üzere olan yaşlı komşularının isteği üzerine, komşunun yıllar önce evden kaçmış olan kızını aramaktadırlar. Ancak buldukları genç kız bir türlü aradıkları kız olduğunu kabul etmez.

İki adam sonunda genç kızı kendileri ile birlikte gelmeye ikna eder. Genç kız, bilincini kaybetmek üzere olan yaşlı adama, gerçek kızıymış gibi davranacağını söyler. Gecenin ilerleyen saatlerine doğru beklenen buluşma gerçekleşirken, hiç kimse genç kızın aranan kız olup olmadığı konusunda bir türlü emin olamaz.

Across The Universe
(Across The Universe)

Yönetmen:Julie Taymor
Oyuncular:Jim Sturgess, Evan Rachel Wood, Joe Anderson...
Tür: Dram - Müzikal - Romantik
Süre: 131 Dk.
Yapım Yılı: 2007

Liverpool’dan yola çıkıp kayıp babasını aramak üzere New York’a giden Jude, yolunun Lucy ile kesişmesi üzerine, kendini savaş karşıtı protestoların ve rock’n roll temelli bir hayatın ortasında bulur.

Jude ve Lucy, 1960’larda, rehberleri “Dr. Robert” (Bono) ve “Mr. Kite” (Eddie Izzard) eşliğinde, ilham perilerinin kol gezdiği Greenwich Village’dan, sokaklarında isyan bayrakları dalgalanan Detroit’e uzanan dönemin savaş karşıtı ruhunun parçası olurlar. Jude’un kardeşi Max’in Vietnam’a gitmesi çifti üzerinde dolaştıkları pembe buluttan indirip başka gerçekleri keşfetmeye zorlar. 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious