Altı yeni film gösterimde

Altı yeni film gösterimde.17571
  • Giriş : 11.11.2007 / 00:00:00

İşte bu hafta vizyona girecek filmler...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şıpsevdi
(The Heartbreak Kid)


Yönetmen: Bobby Farrelly - Peter Farrelly
Oyuncular: Ben Stiller , Michelle Monaghan, Jerry Stiller...
Tür: Dram-Romantik-Komedi
Süre: 115 Dk.

Konu: Kararsız bir müzmin bekar olan Eddie (Ben Stiller), arkadaşlarından birisinin daha nikah törenine katıldıktan sonra kendisini yapayalnız hisseder. Geriye kalan tek bekar olduğu için ailesi ve arkadaşlarının dalga geçmesine daha fazla dayanamayınca yalnızlığına son vermeye karar verir.

Babasından ve en iyi arkadaşından (Rob Corddry) gelen yoğun baskılar üzerine sadece bir hafta çıktığı Lila’ya (Malin Akerman) evlenme teklifi yapar. Bu teklifi yaparken aşk ve evlilik için son şansı olduğunu düşünmüştür. Hawaii’de alelalece düzenlenen nikah töreninden sonra yeni evli çift, Meksika’ya üç haftalığına balayına gider.

Eddie orada hayatının en büyük hatasını yaptığının farkına varır. Lila kesinlikle hayallerinin kızı olmadığı gibi tam anlamıyla kabuslarındaki kızdır. Balayı yolculuğunun başladığı andan itibaren kimi zaman küfürbazlığa varan davranışlarıyla Eddie’ye hayatı zehir eder. Balayı sırasında gerçek ruh ikizi Miranda ile (Michelle Monaghan) tanışmasıyla birlikte Eddie’nin şansı yaver gitmeye başlayacaktır. Ancak bu defa da gerçek aşkına kur yaparken canavar kişilikli karısını bir köşede saklamak zorundadır.


Çok Fena
(Superbad)Yönetmen: Greg Mottola
Oyuncular: Jonah Hill, Bill Hader, Michael Cera...
Tür: Komedi
Süre: 114 Dk.

Konu:“Superbad/Çok Fena” liseden mezun olmak üzere olan, sosyal becerileri az gelişmiş iki gencin ibret dolu hikayesini anlatıyor. Onlarınki saçmalık derecesinde birbirine bağımlı bir arkadaşlık; ama şimdi, farklı üniversitelere gidecekleri için, hayatla ayrı ayrı yüzleşmek zorundalar.

Evan (Michael Cera) tatlı, zeki, ve genelde çok korkak bir gençken, Seth (Jonah Hill) ağzı laf yapan, havai, ve karşı cinse fazlasıyla düşkün bir kişiliğe sahip. Bu, onların, hayatları boyunca hafızalarına kazınacak o küçük düşürücü gecede, panikle hareket ederek, beğendikleri kızlara yanaşmak için yanlışlarla dolu çabalarının hikayesi.

Arslanı Kuzulara
(Lions For Lambs)


Yönetmen: Robert Redford
Oyuncular: Tom Cruise , Meryl Streep , Robert Redford...
Tür: Dram
Yapım Yılı: 2007

Konu:West Coast Üniversitesi’ndeki iki öğrenci (Derek Luke) ve Ernest (Michael Pena) idealist profesörleri Dr. Stephen Malley’in tavsiyelerini takip ederek edindikleri ilham ile hayatlarında önemli şeyler yapmaya çabalamaktadırlar. Bunun üzerine iki genç, Afganistan’daki savaşa katılmaya karar verir.

Arian ve Ernest Afganistan’da hayatta kalma savaşı verirlerken, başka hikayeler de işin içine girer. Dr. Malley California’da, Arian ve Ernest’in tam tersi bir öğrenci olan Todd’a (Andrew Garfield) yaklaşmaya çalışmaktadır.

Aynı zamanda, Washington’da, başkanlığa adaylığını koymuş bulunan Senatör Jasper Irving, Afganistan’daki savaşın, dolayısıyla Arian ve Ernest’in hayatlarını kökten değiştirebilecek bomba gibi bir haberi, TV araştırmacısı Janine Roth (Meryl Streep) aracılığı ile halka duyurmaya hazırlanmaktadır. İftiralar, hatıralar ve kurşunlar uçuşurken, bu üç hikaye birbirlerine daha da sıkı sıkıya bağlanmaya başlar.


Anka Kuşu
(Anka Kuşu)


Yönetmen: Mesut Uçakan
Oyuncular:Yalçın Dümer, Ceren Öztürk, Kenan Bal...
Tür: 11 Kısa Film
Süre: 95 Dk.
Yapım Yılı: 2007

Konu: Modern insanın yaşama dair çıkmazlarını ele alan ve “Anka Kuşu” anaforundan yola çıkan film, “ kurtuluş ” için seyirciye farklı bir reçete sunuyor. Günümüzün vahşi çatışmalarla dolu ortamında, mutluluğu farklı yerlerde aramak yerine, bizi içimizde uzanan sonsuzluğun sakin sularına sürüklüyor.

Fikret Bey
(Fikret Bey)


Yönetmen: Selma Köksal
Oyuncular: Erol Keskin, Fuat Onan, Gökçe Algan...
Tür: Dram
Süre: 93 Dk.
Yapım Yılı: 2007

Konu:Yaşamı sona ermekte olan Fikret Bey, gençliğinde kendi çapında önemli bir atılım yaparak yerli üretime katkıda bulunmuştur. İşine çok bağlı olan yaşlı adam iflas ederek, hayatının son yıllarını bu problemle boğuşarak geçirmiştir.

Bu arada 12 Eylül sonrası karanlığında siyasi suçlu olan oğlu, bir süre hapis yatıp çıktıktan sonra yurt dışına gitmiştir. Oğlunun ve bütün hayatı boyunca emek verdiği işinin kaybıyla elinde hiçbir şey kalmamıştır.

Yumurta
(Yumurta)Yönetmen: Semih Kaplanoğlu
Oyuncular: Nejat İşler, Ufuk Bayraktar, Saadet Işıl Aksoy...
Tür: Dram - Gizem
Süre: 97 Dk.
Yapım Yılı: 2007

Konu:Şair Yusuf annesinin ölüm haberini alır ve yıllardır uğramadığı kasabadaki çocukluk evine geri döner. Bakımsızlıktan harap düşmüş bir evde onu genç bir kız, Ayla beklemektedir. Yusuf beş yıldır annesi ile yaşayan bu uzak akrabadan habersizdir... Ayla’nın Yusuf’tan bir isteği vardır. Zehra’nın ölmeden önce adadığı adağı oğlu Yusuf yerine getirmelidir.

Taşra hayatının durağan ritmi, eski sevgili, dostlar ve hayaletlerle dolu mekanlar ve içini kaplayan suçluluk duygusu yüzünden karşı koyamaz. Ve Ayla ile Yusuf üç-dört saat uzaklıktaki bir yatır türbesinde yapılacak kurban kesimi için yola çıkarlar.

Kurbanlığın seçileceği sürünün bulunamaması yüzünden geceyi bir krater gölünün kenarındaki otelde geçirirler ve katılmak zorunda kaldıkları düğünün atmosferi Yusuf'la Ayla'yı birbirlerine yaklaştırır. Yağan ilk kar suçluluğu örterken, koçun kurban edilişi Yusuf’un kaderini değiştirecek midir?

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious