Altın hayalleri suya düştü

  • Giriş : 06.12.2006 / 00:00:00

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Uluköy'de, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK)'ndan emekli vatandaşın, altın bulabilmek umuduyla arazisinde yaptığı bir haftalık kazı neticesinde su çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, TTK'dan emekli Abdullah Sarıçelebi, komşularının, "arazinde altın var, senin yerine başkaları bulacak" uyarısı üzerine harekete geçti. Ereğli Müze Müdürlüğü görevlileri ve Jandarma ekibinin nezaretinde arazisindeki kayalık alanda bir hafta çalışma yapan Sarıçelebi, ancak 1,5 metre derine kadar inebildi.

Sarıçelebi, kuyunun dibinde suya rastlayınca çalışmayı durdurdu. Böylelikle TTK emeklisi Abdullah Sarıçelebi'nin altın hayalleri de suya düştü. Ereğli Müze Müdürü Ahmet Mercan, altın bulabilmek amacıyla zaman zaman kazı yapma izni alanların olduğunu, ancak çalışmalar neticesinde bir sonuca ulaşılamadığını söyledi.

Müze Müdürü Mercan, TTK emeklisi Sarıçelebi'nin de altın bulmak umuduyla kendilerinden kazı izni istediğini ve görevliler nezaretinde kazı yaptığını ifade etti. Mercan, yapılan kazının Sarıçelebi'ye yaklaşık 2 bin YTL'ye mal olduğunu aktardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious