Altın kadroda 3 Fenerli

Altın kadroda 3 Fenerli.14708
  • Giriş : 16.12.2007 / 14:54:00

Brezilya basını, Devler Ligi'nin en iyilerini belirledi. İşte en iyiler...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Brezilya basını, Şampiyonlar Ligi gruplarında son hafta oynanan maçların ardından yaptığı değerlendirmede Fenerbahçe’den üç ismi Altın Karma’ya aldı.

Devler Ligi’nin en iyi teknik direktörü olarak Zico gösterilirken, Alex ve Roberto Carlos da kadroda yer aldı. 4-4-2 dizilişine göre yapılan seçimde Real Madrid’in file bekçisi Casillas en iyi kaleci olurken, defans da Roberto Carlos’un önderliğinde Mancini (Roma), Puyol (Barcelona) ve Luiz’den oluştu (Benfica). Altın Karma’da oyun kuruculuk görevi Alex’e verildi. Fenerbahçe’nin Brezilyalı yıldızının haricinde orta saha; Lucho (Porto), Polga (Sporting) ve Stoltidis’ten (Olympiakos) kuruldu. Forvette ise Lyonlu Benzema ile Eto’o yer aldı.

Brezilyalı gazeteciler, Roberto Carlos için "Değerini yeniden buluyor. Türk takımının maçlarında çok çalışıyor. Alex ile birlikte CSKA maçının en parlak yıldızıydı" dedi. Gazeteciler Alex’in performansının ise tek kelime ile fantastik olduğunu belirtip, "Hatta fantastik kelimesi Alex’i tarif etmek için az bile kalıyor. F.Bahçe’yi tarihlerinde ilk kez Şampiyonlar Ligi’nde gruplardan çıkardı" diye övdüler. Şampiyonlar Ligi’nin en iyi teknik direktörü seçilen Zico da "Avrupa futbolunda henüz bir apranti. Buna rağmen iyi bir iş çıkardı. Türk takımını tarihinde ilk kez Top 16’ya taşıdı. Zico’nun başarısı Türkiye’de çılgınca kutlandı" diye tarif edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious