Altın Koza için 12 film yarışacak

Altın Koza için 12 film yarışacak.33012
  • Giriş : 06.05.2008 / 12:18:00

15. Altın Koza Film Festivali'nde 12 film büyük ödül için yarışacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adana’nın ev sahipliğinde, 2 ile 8 Haziran tarihleri arasında yapılacak “15. Altın Koza Film Festivali” Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yarışacak filmler belli oldu.
Toplam 29 filmin başvurduğu yarışmada sinema yazarları ve festival sinema etkinlikleri koordinatörlerinden oluşan ‘Festival Kurulu’ tarafından belirlenen 12 film, Altın Koza Heykelciğine sahip olabilmek için yarışacak.

Altın Koza Film Festivali kapsamında her yıl düzenlenen ve son dönemde çekilen Türk filmlerinin görücüye çıktığı “Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması”nda yarışacak filmler belli oldu. Sinema yazarları, festival sinema etkinlikleri koordinatörlerinden oluşan 6 kişilik Festival Kurulu, ön değerlendirmede, Ara (Ümit Ünal), Gitmek (Hüseyin Karabey), Gölge (Mehmet Güreli), Hazan Mevsimi:Bir Panayır Hikayesi (Mehmet Yılmaz), Mülteci (Reis Çelik), Nokta (Derviş Zaim), Saklıyüzler (Handan İpekçi), Sonbahar (Özcan Alpeller), Tatil Kitabı (Seyfi Teoman), Ulak (Çağan Irmak), Beyaz Melek (Mahsun Kırmızıgül), Made in Europe (İnan Temelkuran) adlı filmlerin Halk Jürisi ve Büyük Jüri’nin önüne çıkması yönünde karar verdi.

Festival Kurulu ayrıca, Tayfun Pirselimoğlu’nun “Rıza”, Semih Kaplanoğlu’nun “Yumurta” ve Fatih Akın’ın “Yaşamın Kıyısında” isimli filmlerinin yarışma dışı gösterim için önerilmesini de kararlaştırdı.

Festival, “Büyük Jüri En İyi Film Ödülü”ne 250 bin YTL, “Büyük Jüri Yılmaz Güney Ödülü”ne 75 bin YTL, “Halk Jürisi En İyi Film Ödülü”ne ve “En İyi Yönetmen Ödülü”ne 50 bin YTL ödül verecek. “15. Altın Koza Film Yarışması”nda ödül alacak filmler 7 Haziran’da yapılacak ödül töreni ile sahiplerini bulacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious