Altın Koza'da 31 film yarışıyor

Altın Koza'da 31 film yarışıyor.13298
  • Giriş : 13.05.2009 / 10:24:00

Adana’da, 8-14 Haziran tarihleri arasında yapılacak “16. Altın Koza Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması”nda yarışacak filmler belli oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Altın Koza Film Festivali kapsamında her yıl düzenlenen ve son bir yıl içinde çekilen Türk filmlerinin kabul edildiği 'Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda yarışacak filmler belli oldu. Festival Kurulu'nun yaptığı, ön değerlendirme sonucu Erden Kıral'ın 'Vicdan', Pelin Esmer'in '11'e 10 Kala', Cemal Şan'ın 'Dilber'in Sekiz Günü', Ümit Ünal'ın 'Gölgesizler', Murat Düzgünoğlu'nun 'Hayatın Tuzu', Orhan Eskiköy ve Özgür Doğan'ın 'İki Dil Bir Bavul', Aslı Özge'nin 'Köprüdekiler', Atalay Taşdiken'in 'Momo-Kızkardeşim', Yeşim Ustaoğlu'nun 'Pandora'nın Kutusu', Tayfun Pirselimoğlu'nun 'Pus', Semih Kaplanoğlu'nun 'Süt', Mahmut Fazıl Coşkun'un 'Uzak İhtimal' adlı filmleri Büyük Jüri önüne çıkacak.

Festival Kurulu, Murat Saraçoğlu'nun 'Deli Deli Olma', Tolga Örnek'in 'Devrim Arabaları' ve Cemal Şan'ın 'Ali'nin Sekiz Günü' adlı filmlerinin ise 'Özel Gösterim Bölümü'nde Festival programına alınmasını önerdi.

Kurul tarafından, Mehmet Bahadır Er'in 'Kara Köpekler Havlarken', Selda Çiçek'in 'İncir Çekirdeği', Raşit Çelikezer'in 'Gökten Üç Elma Düştü', Aydın Bulut'un 'Başka Semtin Çocukları', Selim Ezici'nin 'İki Çizgi' ve İsmail Necmi'nin 'Bunu Gerçekten Yapmalı mıyım?' isimli filmlerine ise 'İlk Filmler' başlığıyla özel bir bölüm açılması önerildi.

Festival kapsamında Büyük Jüri En İyi Film Ödülü'ne 250 bin TL, Büyük Jüri Yılmaz Güney Ödülü ile En İyi Yönetmen Ödülü'ne 50 bin TL, En İyi Senaryo Ödülü, En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü ile En İyi Müzik Ödülü'ne 15 bin TL ödül dağıtacak. Festival izleyicilerinin belirleyeceği bir filme ise 50 bin TL, Adana İzleyici Jürisi En İyi Film Ödülü verilecek.

“16. Altın Koza Film Yarışması”nda kapsamında verilecek ödüller 13 Haziran 2009 Cumartesi günü yapılacak Ödül Töreni ile sahiplerini bulacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*