Altın Küre ödüllü Brandauer festivalde

Altın Küre ödüllü Brandauer festivalde.11728
  • Giriş : 18.06.2007 / 19:46:00

İstanbul Müzik Festivali, Aya İrini Müzesi'nde müzik ve edebiyatı buluşturan çok özel bir projeye ev sahipliği yapıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Son üç yıldır üst üste Almanya'nın Grammy'si sayılan 'Echo Klasik Ödülü'nü alarak ününe ün katan İngiliz kemancı Daniel Hope'un 'Özgürlüğün Peşinde' adlı son projesi, alanlarında son derece başarılı yedi müzisyeni aynı sahnede buluşturuyor.

Konserin sürpriz ismi ise 'Benim Afrikam' filmiyle Oscar'a aday gösterilen ve Altın Küre Ödüllü Avusturyalı aktör Klaus Maria Brandauer.

İlk kez Gstaad Festivali'nde seslendirilen ve müziğin savaşla olan ilişkisini, söz ve müziğin çarpıcı birleşiminde sorgulayan proje, 20 Haziran Çarşamba akşamı saat 20.00'de gerçekleşecek.

Stravinsky'nin savaş karşıtı masalsı yapıtı 'Askerin Öyküsü', Goethe'nin Egmont Monoloğu 'War for Ever!' ve Heine'nin 'The Grenadires' adlı eserleri sahnede Klaus Maria Brandauer tarafından okunacak.

'Out Of Africa'daki Bror Blixen tiplemesiyle Oscar'a aday gösterilen, bu rolle Altın Küre Ödülü'nü kazanan Klaus Maria Brandauer şu aralar yönetmen Peter Stein'in Berlin Ensemble ile sahneye koyduğu Friedrich Schiller'in 'Wallenstein Dram Üçlemesi' adlı 10 saatlik tiyatro oyununda başrolü oynuyor.

Efsanevi Beaux Arts Üçlüsü'nün gelmiş geçmiş en genç üyesi olan Daniel Hope, Bobby McFerrin, Mia Farrow ve The Police grubunun davulcusu Stewart Copeland gibi isimlerle yaptığı çalışmalarla büyük ses getirdi.

İngiltere'nin en önemli gazetelerinden The Observer tarafından 'Jacqueline du Pré'den beri en heyecan verici İngiliz yaylı yorumcusu' sayılan Daniel Hope son üç yıldır peş peşe Almanya'nın Grammy'si 'Echo Klasik' ödülünü alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious