Altın öğrenciler Milli Eğitim Müdürünü ziyaret etti

  • Giriş : 20.12.2006 / 00:00:00

Erzurum Özel Aziziye Eğitim Kurumları'nın Ulusal Matematik ve Bilim Olimpiyatlarında dereceye giren öğrencileri Milli Eğitim Müdürü Fevzi Budak'ı makamında ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim İnsanlarını Destekleme Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen, 11. Ulusal İlköğretim Matematik Olimpiyatı'nda 1 altın madalya ve '14. Ulusal Bilim Olimpiyatları'nda 2 bronz madalya kazanan öğrenciler, Aziziye Eğitim Kurumları Genel Müdürü Yüksel Nizamoğlu ve Lise Müdürü Mustafa Gürhan ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü'nü makamında ziyaret ettiler.

Erzurum Sivil Havaalanı'nda arkadaşları ve öğretmenleri tarafından karşılanan öğrenciler, Milli Eğitim Müdürü Budak ile makamında bir araya gelip sevinçlerini paylaştılar. Geleceğin bilimadamlarının başarılarını tebrik eden Milli Eğitim Müdürü Budak, öğrenciler kadar onları yetiştiren öğretmenlerin de bu başarıyı hak ettiğini kaydetti. Ayrıca, Aziziye Eğitim Kurumları Genel Müdürü Yüksel Nizamoğlu ve Lise Müdürü Mustafa Gürhan Fevzi Budak ile Erzurum'un eğitim sorunları üzerine konuştular.

Öğrencilerden bornz madalya alan Mehmet Akif Ersoy, Oğuzhan Ersoy ve altın madalya kazanan Mustafa Çomoğlu Erzurum'a başarı ile dönmenin mutluluğunu yaşadıklarını söylediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious