Altın Örümcek 2007 başladı

  • Giriş : 16.11.2007 / 14:36:00

DorukNet'in düzenlediği Altın Örümcek Web Ödülleri'nin altıncısı için başvurular sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Etkinlik, web ve internet teknolojilerini kullanarak gerçekleştirilen başarılı projelerin daha iyi tanıtılması ve hak ettiği yeri bulmasını, bu alanda yapılacak yatırımların özendirilmesini ve gündem oluşturulmasını amaçlıyor.

Altın Örümcek 2007 için başvuru yapmak isteyen adaylar, bu sene 53 kategori arasından kendilerine en uygun olan kategorilerde başvuru yapabilirler. Adaylık başvuruları, Türkiye’nin bilişim, medya ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan ve yeni üyelerin de katılımıyla güçlenen organizasyon jürisi tarafından değerlendirilecek.

Ön eleme, grup ve final aşamalarından oluşan değerlendirme sürecinde, final değerlendirme aşamasında, halk da oy kullanarak değerlendirme sürecine etki edebilecek. Halk oylamasına katılmak isteyen İnternet kullanıcıları, organizasyon resmi web sitesi www.altinorumcek.com adresinde kullanıcı girişi yaparak değerlendirme yapabilecekler.

Bu sene, web siteleri “Görme Engellilere Uygunluk” kriterine göre de değerlendirilecek. İlk defa bu sene değerlendirme kriterleri arasına alınan bu kriter ile, web sitelerinin görme engellilere, internet teknolojileri kullanılarak web ortamında sunulan bilgi, hizmet ve ürünlerden ne derecede faydalanabilmesine olanak tanıdığı ve görme engellileri sanal aleme ne derecede dahil ve entegre edebildiği de değerlendirilecektir. Değerlendirme, görme engelliler tarafından gerçekleştirilecek.

Altın Örümcek 2007 için başvurular, son başvuru tarihi 9 Aralık’a kadar web sitesinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilebilecek. Adaylar ve ilgililer, www.altinorumcek.com adresinde bu sene yenilenen web sitesinden daha detaylı bilgi alabilir, etkinlik sürecinde tüm gelişmeleri takip edebilirler.

Yeni logosu Emre Erdem tarafından tasarlanan Altın Örümcek’in resmi web sitesi de web sponsoru Luckyeye tarafından hazırlandı.

Altın Örümcek Web Ödülleri 2007’de, ödül sponsoru Getty Images Master Delegate Serimaj; Destekleyenler arasında, Google, TÜBİDER, Ajanspress; BKM; Web Sponsoru Luckyeye; basın ve medya sponsorları olarak Activeline, Kobiefor, Macline, Marketing Türkiye, Newtech, Photoline, Photoshop, Tele.com.tr, Telepati Telekom dergileri, Teknoloji TV, Kurumsal Haberler.com yer almaktadır

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious