Altın Portakal güzel başladı

Altın Portakal güzel başladı.7650
  • Giriş : 10.10.2008 / 21:56:00

45. Antalya Altın Portakal Film Festivali startı verdi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

45. Antalya Altın Portakal Film Festivali, açılış kokteyli, ve geleneksel Yıldızlar Korteji'nin geçişiyle başladı.
Festivalin açılışı dolayısıyla, Talya Konferans Merkezi'nde kokteyl düzenlendi. Kokteyle sinema oyuncuları, festivalde yarışan filmlerin ekipleri, yabancı konuklar ve çok sayıda davetli katıldı.

Kokteylde gazetecilerin sorularını yanıtlayan sinema oyuncusu Selda Alkor, 45 yıldır süren Altın Portakal Film Festivali'nin Türk sinemasına çok önemli katkılar sağladığını belirterek, uluslararası hale gelen festivalin her geçen yıl büyük bir gelişim gösterdiğini söyledi.

İzzet Günay da, festivalin Yeşilçam Sineması'ndan günümüz sinemasına kadar devam eden en uzun film festivali olduğunu hatırlatarak festivale yıllardır katılmaktan mutluluk duyduğunu kaydetti. Kokteyle katılan ve bu akşam açılış töreninde anı ödülü verilecek ünlü sanatçı Müşfik Kenter de, ödülün kendisini çok mutlu ettiğini dile getirerek, festivalin daha uzun yıllar sürmesini diledi. Kokteylde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de, Altın Portakal Film Festivali'nde Antalya'nın eşsiz güzellikte günler yaşayacağını kaydetti.

Kokteylin ardından geleneksel Yıldızlar Korteji geçişi yapıldı. Işıklar Caddesi'nden başlayıp Kalekapısı semti ile Konyaaltı Caddesi güzergahlarından geçen Yıldızlar Korteji'ne, birçok sanatçı katıldı. Kortejde Türk Sineması'nın ünlü isimleri İzzet Günay, Yusuf Sezgin, Tuncel Kurtiz, Fadik Sevin Atasoy, Ahu Türkpençe, Mustafa Alabora, Menderes Samancılar, Tuba Ünsal, Selda Alkor ve Azra Akın, güzergahı dolduran binlerce Antalyalı'yı selamladı. Sinemaseverler de sanatçıları alkışlayarak sevgi gösterisinde bulundular.

Kortejin Kalekapısı ve Cumhuriyet Meydanı'ndan geçişi sırasında Kent Meydanı'nda ışık gösterileri düzenlendi. Yaklaşık 2 saat süren kortej geçişi Atatürk Kültür Parkı alanında sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*