Altın Portakal jüri başkanı Genco Erkal

Altın Portakal jüri başkanı Genco Erkal.9137
  • Giriş : 20.06.2007 / 11:34:00

44'üncü Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin jüri başkanlığını, tiyatro sanatçısı Genco Erkal yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

19-28 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek festivalde onur ödülleri oyuncu Halil Ergün ile yönetmen Yavuz Turgul'a verilecek.

Genco Erkal, çok zor bir görev üstlendiğini, ancak bunun aynı zamanda büyük bir onur olduğunu söyledi.

Erkal, festivalin, Türkiye'nin en eski ve en kökleşmiş organizasyonlarından biri olduğunu vurgulayarak, "Yapılan son atılımlarla uluslararası arenada hakettiği yeri yakalamakta. Türk sineması son yıllarda yeni hareketlenmeler içinde. Çok sayıda film yapılıyor. Dilerim, sinemamız açısından bereketli bir yıl ve festival
olur" dedi.

Festival başkanı Engin Yiğitgil, Antalya Altın Portakal Film Festivali olarak 60'ıncı Cannes Film Festivali'nde tanıtım yaptıklarını hatırlattı.

Yiğitgil, "Antalya Altın Portakal Film Festivali, Uluslararası AvrasyaFilm Festivali ve Uluslararası Avrasya Film Marketi'nin geçen yıl yakaladığı başarıyı Cannes'da uluslararası sinemacılara sorduk ve çok olumlu yanıtlar aldık. Bu, festivalle Türk sinemasına artı değerler kattığımızın önemli bir göstergesi oldu" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de 2 yıl önce AltınPortakal Film Festivali'nde bir değişiklik yapılarak uluslararası platforma çıkıldığını hatırlatarak, "Avrupa'nın en uzun soluklu festivallerinden olan film festivalimizi daha güçlü bir yapıya ve geleceğe taşıdık. Zaman geçtikçe adından daha da sözedilir oldu. Geçen yıl festivalimize katılan oyuncu Helen Mirren önce bizden ödül aldı, 3 ay sonra gidip Oscar ödülünü kazandı" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious