Altın Portakal kime gidecek?

Altın Portakal kime gidecek?.6436
  • Giriş : 12.10.2008 / 19:01:00

Sinema eleştirmenleri ve ön jüri üyeleri 'En İyi Kadın Oyuncu' dalında Nurgül Yeşilçay ve Hatice Aslan’ın üstün performans sergilediklerini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Altın Portakal Film Festivali bu yıl hayli hareketli başladı. Dünyaca ünlü oyuncuların yönetmenlerin de ilgi gösterdiği festivalde bütün dikkatler iki kadın oyuncu Nurgül Yeşilçay ve Hatice Aslan üzerinde yoğunlaştı. Festivalin ön jüri üyelerine göre, Yeşilçay 'Vicdan' filminde, Aslan ise 'Üç Maymun'da müthiş performans sergiliyor. Vatan gazetesi jüri üyelerine sordu...

İkisinin arasında kaldım

Atilla Dorsay (Ön jüri üyesi ve eleştirmen):

Bu yıl festival kadın oyuncular üzerinde bir patlama halinde. Jürinin işi zor. Benim için 'Pandora'nın Kutusu'yla Derya Alabora, 'Dilber'in 8 günü'yle Nesrin Cevatzade, 'Gölge' ile Görkem Yalçın, 'Süt' ile Başak Köklükaya, 'Üç Maymun'la Hatice Aslan ve de elbette 'Vicdan'daki iyi oyunculuğuyla Nurgül Yeşilçay ve Tülin Özen çok ciddi adaylar. Ama ben kendi adıma Nurgül Yeşilçay ve Hatice Aslan arasında fikir olarak duraksadım.

Jürinin işi çok zor

Erkan Aktuğ (Ön jüri üyesi ve eleştirmen)

Bu sene jürinin işi gerçekten çok zor. Ben de Hatice Aslan ve Nurgül Yeşilçay arasında kaldım. Kararsızım. Bu isimlere ek olarak Ayça Damgacı da gerçekten çok iddialı.

Tülin Özen'e dikkat!

Ömür Gedik (Sinema eleştirmeni):

Üç Maymun'u Cannes Film Festivali'nde izledim. Vicdan'ı da geçen haftaki gösteriminde. İkisi de çok başarılı filmler. Bu filmlerin iki kadın oyuncusu Nurgül Yeşilçay ve Hacite Aslan festivalde gerçekten birbirleriyle ciddi bir yarış içinde olacak.

Hâlâ kesin aday yok

Muammer Brav (Ön jüri üyesi):

Benim hala kesin bir adayım yok. Yeşilçay ve Aslan çok iyi oyuncular. Başak Köklükaya, Ayça Damgacı ve Tülin Özen de başarılı kadın oyuncular arasında. Bu sene Antalya kadın oyuncuların gövde gösterisine sahne olacak.
“Ödülü ikimize versinler!”

Hatice Aslan “Ödülü Nurgül'e de bana da verseler süper olur. İkimizin de öyle hırsları yok. İkimiz de bu işe çok emek verdik. Ben ödülden çok festivale katılma heyecanı yaşıyorum. Gala gecesi giyeceğim kıyafeti hazırlıyoruz” dedi.

H2

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*