Altın Portakal'da Halil Ergün'e onur ödülü

  • Giriş : 19.10.2007 / 16:24:00

Altın Portakal Film Festivali'ne katılacak Türk ve yabancı sanatçılar, Antalya'ya gitmeye başladı. Halil Ergün bu akşam onur ödülünün sahibi olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Oyuncular Yusuf Sezgin, Şerif Sezer, Cem Özer, Tamer Karadağlı, Şahnaz Çakıralp ve Tuğba Ünsal Antalya'ya ilk giden sanatçılar oldu.

Oyuncu Halil Ergün Antalya Havalimanı'nda, en uzun soluklu sinema festivali olan Altın Portakal'a katılmaktan mutlu olduğunu belirterek, "Geleneksel Altın Portakal Film Festivali, sinemamız için çok önemli" dedi.

Grupla birlikte Avrasya Film Festivali'nde yarışan bazı yabancı film ekipleri de Antalya'ya gitti.

Ceyda Düvenci'nin sunuculuk yapacağı festivale katılan sanatçılar için bu yıl karşılama töreni yapılmadı.

Jacqueline Bisset de konuk

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve 28 Ekim'e kadar sürecek festival, yıldızların ve sinema dünyasına damgasını vuran usta yönetmenlerin buluşma noktası olacak.

Festival kapsamında bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan Uluslararası Avrasya Film Festivali, 1973'te 'Le Ceremonie' filmindeki oyunculuk başarısıyla Cezar ödülüne aday gösterilen ünlü kadın oyuncu Jacqueline Bisset'yi ağırlayacak.

Bugüne kadar John Huston, François Truffaut, George Cukor ve Roman Polanski gibi dünyaca ünlü yönetmenlerle çalışan ve Anthony Quinn, Linda Hamilton, Paul Newman, Leelee Sobieski, Armand Assante ve Candice Bergen gibi tanınmış oyuncularla aynı filmlerde rol alan Bisset, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin bu yılki onur konuklarından biri olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious