Altınok, Gökçek'e meydan okudu

Altınok, Gökçek'e meydan okudu.16718
  • Giriş : 21.10.2008 / 01:30:00
  • Güncelleme : 20.10.2008 / 23:25:47

Turgut Altınok, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına neden talip olduğunu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Altınok iddialı konuştu: "Eğer partim beni aday gösterirse yüzde 60 ile seçimi kazanırım"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ak Parti'de kıran kırana bir yarış var.

Melih Gökçek'in ardından Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok da Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanlığına adaylığına talip olduğunu açıkladı.

AK Parti'ye ilk geçen belediye başkanı olmasıyla dikkatleri üzerine çeken Turgut Altınok iddialı konuştu: “Eğer partim beni aday gösterirse yüzde 60 ile seçimi kazanırım”

Altınok, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına neden talip olduğunu açıkladı.

Başkente yeni bir soluk ve vizyon gerekli diyen Turgut Altınok, Melih Gökçek'e de meydan okudu; “Korku dağları ile kimse kimseyi korkutmasına gerek yok. Partim görev verirse yüzde 60 oy ile seçimi kazanırım.”

Gökçek'in de Büyükşehir belediye başkanlığına adaylık için açıklama yaptığını hatırlatan Turgut Altınok, bu durumun AK Parti içinde bir sıkıntı yaratmayacağını, en fazla yeni bir heyecan ve vizyon katacağını söyledi.

Altınok, diğer adaylardan en önemli farkını da açıkladı. Altınok, “Benden başkası bu işi yapamaz, çalışsam da çalışmasam da benim. Yönetmesem de benim. Bu benlik duygusu aşılarak bizlik duygusunda birleşeceğiz. Biz çevremizdeki 5-10 kişiyi değil tüm kenti zengin yaptık. Milletin hakkını kimseye peşkeş çekmedik. Şahsi hırslarımız için bunlara tevessül etmedik.” dedi..

Peki Turgut Altınok, CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı için göstermeyi planladığı Murat Karayalçın ismi konusunda ne düşünüyor?

“Karayalçın benim için zayıf bir rakip” diyen Altınok, 15 yıla yaklaşan başarılı belediye başkanlığının bunun göstergesi olduğunu söyledi.

TURGUT ALTINOK KİMDİR?

1957 yılında Ankara'nın Bala İlçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Keçiören Fevzi Atlıoğlu İlkokulu'nda, Ortaokulu ve Liseyi, Keçiören Kalaba Lisesi'nde bitirdi.

Üniversite Öğrenimini ise Azerbaycan Uluslararası Üniversitesi Hukuk Bölümü'nde yaptı. Kazakistan Abay Devlet Üniversitesi tarafından Uluslararası İlişkiler dalında Profesörlük payesi aldı. Türk dünyası kültürünün ve Türkiye-Azerbaycan kardeşlik ilişkilerinin geliştirmesine katkılarından dolayı Azerbaycan VEKTOR Uluslararası İlim Merkezi tarafından fahri doktora payesi verildi.

37 yıldır Keçiören'de ikamet etmektedir. Askerlik görevini 1978-1980 yılları arasında Sivas ve Amasya'da yaptı. 1974-1980 yılları arasında Ülkü Ocaklarında görev aldı.

25 yaşında MÇP Keçiören İlçe Başkanlığı'na getirildi, 26 yaşında Ankara İl Başkanlığı, 28 yaşında Merkez Yürütme Kurulu Üyeliği, 29 yaşında MHP Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı. 30 yaşında, 27 Mart 1994 seçimlerinde MHP'nin adayı olarak Keçiören'e Belediye Başkanı seçildi.

18 Nisan 1999 seçimlerinde ise Fazilet Partisi'nden Keçiören Belediye Başkanı seçildi, Fazilet Partisi'nin kapatılmasının ardından AK Parti'ye katıldı. 28 Mart 2004 Yerel Seçimlerinde AK Parti'den yeniden Keçiören Belediye Başkanı seçildi. Evli ve 2 kız, 2 erkek çocuk babasıdır.

CAFESİYASET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*