Altınoluk Belediye Başkanı tutuklandı

Altınoluk Belediye Başkanı tutuklandı.9613
  • Giriş : 03.02.2009 / 22:57:00

İhaleye fesat karıştırdığı iddiasıyla gözaltına alınmıştı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Polis ve jandarmanın düzenlediği ortak operasyonda ihaleye fesat karıştırdığı iddiasıyla gözaltına alınan Altınoluk Belediye Başkanı İsmail Aynur'un da aralarında bulunduğu 3 kişi tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, jandarma ile gerçekleştirdiği ortak çalışarak, ihaleye fesat karıştırıldığı iddiasıyla Altınoluk Belediyesi'ne sabah saatlerinde operasyon düzenlemiş ve Belediye Başkanı İsmail Aynur ile beraber İhale Komisyonu Üyeleri gözaltına alınmıştı. Emniyetteki sorgulamalarının ardından Edremit Adliyesi'ne çıkarılan 12 kişiden 6'sı savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, İsmail Aynur ile birlikte toplam 6 kişi ise tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilmişti.

Zanlılardan Başkan Aynur ile ihalelerde aracılık yapan M.S. ve ihaleye giren firma sahibi M.Ç. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, İ.E., C.A. ve E.Ç. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Edremit Körfezi'nde bir hafta içinde tutuklanarak aynı cezaevine gönderilen ikince belediye başkanı olan İsmail Aynur adliye çıkışında basın mensuplarını karşısında görünce şaşırdı. Başkan İsmail Aynur'a destek olmak için sabah saatlerinden itibaren adliye binası önünde bekleyen 50 kişilik grup, zanlılar binadan çıkartıldığı esnada, "Yanındayız başkan", "Aynur sen bizim her şeyimizsin" şeklinde slogan atarak alkış tuttu. Adliyeden çıkarken gülerek, "Bunda bir şey yok, adalet yerini bulur" diyen başkan Aynur apar topar otomobile bildirilerek doktor raporu alınmak üzere Edremit Kazdağı Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Geniş güvenlik önlemleri altında hastaneden çıkartılan 3 şahıs Burhaniye Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Altınoluk Belediyesi'nde 2008 yılı sonunda yapılan hizmet alım ihalesine fesat karıştırıldığı iddiasıyla düzenlenen operasyonla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Geçtiğmiiz gün Edremit'in Zeytinli beldesinde yapılan "Yolsuzluk" operasyonu kapsamında da Belediye Başkanı Şadan Aytaç ile birlikte toplam 7 kişi tutuklu yargılanmak üzere Burhaniye Kapalı Cezaevi'ne gönderilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*