Altınova'da gerginliklerin yankıları sürüyor

Altınova'da gerginliklerin yankıları sürüyor.10101
  • Giriş : 03.10.2008 / 14:40:00

Gerginlik yüzünden bir araç yakılırken bir dükkana da kundaklama girişiminde bulunuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gözaltına alınan zanlılar adliyeye çıkarılmaya başlandı.

Elde edilen bilgilere göre; araç yakma olayı bu gece sabaha karşı Altınova beldesine çok yakın olan Küçükköy'de meydana geldi. Kullandığı araçla iki kişinin ölümüne sebep olan Doğu kökenli M.A.'nın akrabasının arabası kundaklandı. 10 YZ 616 plakalı aracı yakanlar bulunmaya çalışılıyor. Gece ayrıca Altınova'daki bir çay ocağına yakma girişiminde bulunuldu. Çay ocağında büyük hasar meydana gelmedi. Ayvalık, Altınova ve Küçükköy'deki güvenlik önlemleri devam ediyor. Jandarma timleri, belde ve belde girişinde nöbet tutuyor.

Jandarma, gerginliğe sebep olan olaylardan sonra gözaltına alınan 48 kişiden 9'unu serbest bıraktı. M.A.'nın yakınları olduğu belirtilen 19 kişi ise sabah saatlerinde geniş güvenlik altında Ayvalık Adliyesi'ne gönderildi. Diğer zanlıların Ayvalık Jandarma Komutanlığı'ndaki sorguları devam ediyor.

Altınova'da doğu kökenli vatandaşların korkulu bekleyişi ise sürüyor. Evlerinden çıkamayan aileler, bayram ziyaretine gelen kişilerin de mahsur kaldığını söyledi.

Altınova'da 5 gün önce yaşanan olayda Doğu kökenli M. A., kamyonetini tartıştığı grubun üzerine sürmüş, 2 kişi hayatını kaybetmişti. Olayın ardından ooğu kökenlilerin işyerleri tahrip edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*