Altıntop dolandırılmasında banka suçlu mu?

Altıntop dolandırılmasında banka suçlu mu?.9663
  • Giriş : 15.04.2008 / 10:32:00

Millennium Bank: Altıntop kardeşlerin soyulmasında bankamızın kusuru yok

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Millennium Bank A.Ş, "Milli Takım futbolcularından Hamit ve Halil Altıntop'un banka hesaplarının boşaltıldığı" iddiasıyla ilgili yapılan inceleme sonucunda, olayın bankanın işleyişi, organizasyonu ve kontrol mekanizması ile ilgili olmadığının, bankanın ve banka çalışanlarının olayda hiç bir kusurunun bulunmadığının tespit edildiğini bildirdi.

Millennium Bank Yönetim Kurulu Başkanı Tezcan Yaramancı ve Genel Müdür Müjdat Ulutekin imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, kısa bir süre önce milli takım futbolcularından Hamit ve Halil Altıntop'un Millennium Bank nezdindeki hesapları ile ilgili bazı iddialarla karşılaşılması üzerine konu ile ilgili olarak banka içinde denetim araştırması yapıldığı ve bunun tamamlandığı belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi:

''İnceleme neticesinde olayın, bankamızın işleyişi, organizasyonu ve kontrol mekanizması ile ilgili olmadığı, başka bir deyişle bankamızın ve bankamız çalışanlarının olayda hiç bir kusurunun bulunmadığı tespit edilmiştir. Bu durum sözü geçen kişilerin avukatlarına açıklanmakla birlikte kendilerine yasal yollara başvurabilecekleri hatırlatılarak, banka olarak bilgi, dokümantasyon ve her türlü yardım ve desteğin verileceği de ifade edilmiştir. Bu süreç sonucunda Hamit ve Halil Altıntop kardeşlerin vekillerinin Üsküdar Cumhuriyet Başsavcılığı makamı nezdinde şikayet ve ihbarda bulunduğu öğrenilmiştir.

Basında yayına konu olan olay, halen Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturması altındadır. Bu soruşturmada görüş istenen bankamız, adli makamlara yardımcı olmaktadır ve olmaya da devam edecektir. Zira iddia konusu olayın faillerinin eylemleri yalnızca Altıntop kardeşleri değil, bankamıza da zarar vermekte olup, bu suretle bankamız da olayın takipçisi durumundadır. Banka olarak, yayın konusu olan olayın ardındaki gerçeğin en kısa zamanda ortaya çıkarılacağına olan inancımızı ifade ederiz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious