Altıntop kardeşlerden Özil'e öneri

Altıntop kardeşlerden Özil'e öneri.8880
  • Giriş : 16.12.2008 / 18:22:00
  • Güncelleme : 16.12.2008 / 18:22:34

W. Bremen'de oynayan Mesut Özil'e Türk milli takım oyuncuları Halil ve Hamit Altıntop kardeşlerden, Türk mü, yoksa Alman milli takımında mı oynamak istediği konusunda öneri...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Almanya Birinci Ligi (Bundesliga) takımlarından Werder Bremen'de oynayan Mesut Özil, Türk Milli Takım oyuncuları Halil ve Hamit Altıntop kardeşlerin kendisine, Türk mü, yoksa Alman milli takımında mı oynamak istediği konusunda ''kalbinin sesini dinlemesini'' önerdiklerini söyledi.

Bild gazetesinde yer alan bir haberde, Alman U21 milli takımında oynayan ve 15 Ekim 2009 yılına kadar Türk ya da Alman milli takımında oynama konusunda karar vermek zorunda olan Mesut'un, ''Altıntop kardeşler bana 'kalbinin sesini dinle' diyorlar'' şeklinde konuştuğu bildirildi.

Mesut, Werder Bremen'in resmi internet sayfasında yer alan habere göre, Werder Bremen'de iyi bir performans göstererek ya Alman ya da Türk milli takımında oynamak istediğini belirtti.

Alman Milli takımı teknik direktörü Joachim Löw ile telefonla görüştüğünü ve buna çok sevindiğini ifade eden Mesut, ancak neler konuştuğu konusunda açıklama yapmadı.

Mesut, ''İkinci adımı birinciden önce atmamak lazım. Önce Werder Bremen'de sürekli bir şekilde kendimi ispatlamak istiyorum. Daha sonra davet edilip edilmeyeceğime bakacağım ve buna göre nihai kararımı vereceğim'' dedi.

Çevresinden de bir baskı görmediğini ifade eden Mesut, ''Herkes beni özgür bırakıyor. Kalbimi dinlememi ve kendimi nerede iyi hissedersem oraya gitmem gerektiğini söylüyorlar'' şeklinde konuştu.

Alman U21 takımıyla İsveç'teki Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazandıklarını da hatırlatan Mesut, takımın bir parçası olmaktan çok mutlu olduğunu kaydetti.

Werder Bremen'de de kendisini çok iyi hissettiğini ifade eden Mesut, takım, teknik direktör ve taraftarların kendisini desteklediklerini, bunun için saha içinde kendilerine teşekkür etmek istediğini, gelecek yıl daha istikrarlı ve daha fazla gol tehlikesi yaratan bir oyuncu olmayı hedeflediğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*