Altivi kapatıldı

Altivi kapatıldı.15111
  • Giriş : 29.05.2008 / 23:10:00

Yeni bir açık artırma sistemi olarak geçtiğimiz yıl ortaya çıkan Altivi'ye, "çetecilik" yaptıkları gerekçesiyle operasyon yapıldı. Yöneticileri gözaltında, internet sitesi kapandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Altivi, geçtiğimiz yıl internet üzerinden ihale yaptıklarını belirterek pazara girdi. Pek çok kesim tarafından eleştirilen Altivi, kendini "biz farklıyız" diye tanıttı. Gelen eleştiriler farklı şekillerde tartışıldı.

Nihayet tüketicilerden gelen şikayetler üzerine mali polis tarafından takibe alındı. 3 ay süren takip sonunda ortaya çok çarpık bir tablo çıktı.

OPERASYONDA 35 GÖZALTI

Türkiye'nin internet üzerinden kapalı zarfla ihale yöntemiyle satış yapan ilk sanal sitesi olarak geçtiğimiz yıl kurulan ve kurucuları arasında sosyetenin tanınmış simalarından işadamı Mehmet Germiyanlıgil, reklamcı Alinur Velidedeoğlu, işletmeci Emre Ergani ile yapımcı Fatih Aksoy'un bulunduğu altivi.com şirketine dün sabah saatlerinde İstanbul Bilişim Suçlarla Mücadele ekiplerince baskın düzenlendi.

SİTE KAPATILDI

Merkezine operasyon yapılan site, akşam saatlerinde kapatıldı. Sitenin ihalelere son verdiği duyuruldu. Siteden yayınlanan açıklamada şöyle denildi:

"Teknik çalışmalardan dolayı sitemiz bir süre hizmet veremeyecektir. Mevcut ihaleler iptal edilmiş olup, teklif kayıt bedelleri, üyelerin Altivi hesaplarına geri yüklenmiştir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious