Altivi'nin ilginç savunması

Altivi'nin ilginç savunması.15111
  • Giriş : 31.05.2008 / 10:00:00

"Benzersiz teklif" sloganı ile kurulan altivi.com’culardan benzersiz savunma. Göz altına alınan altivi.com işletmecilerı, “Serverımıza bir çete girdi ve ihalelere onlar fesat karıştırdı” diyerek kendilerini savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- İş adamı Mehmet Germiyanlıgil yönetimindeki altivi.com’a yapılan baskınla ilgili olarak göz altında bulunan şirket yöneticilerinden ilginç bir savunma geldi. Göz altına alınan şirket yetkilileri yaptıkları savunmada, ihaleye kendilerinin fesat karıştırmadıkları ve serverlarını ele geçiren bir şebekenin bu işi yaptığını söyledikleri ileri sürüldü. İstanbul Bilişim Suçları ve Sistemleri Şube müdürlüğü ekiplerinin 3 aylık bir çalışma sonucunda gerçekleştirdiği operasyonun ardından göz altına alınan 53 kişinin sorgusu devam ederken, göz altılarında devam edeceği öğrenildi.

OLMAYAN ARABAYI BİLE SATMIŞLAR

Altivi.com’a üye olanların katılabildiği ihalelerde, olmayan arabaların bile satıldığı ortaya çıktı. İhaleyi açan şirket yetkilileri sattıkları araçların en kısa zamanda tedarik edileceğini söylediği müşterilerine olmayan araçların devrini yaptı. Altivi.com üyeleri arasında da alış verişlerin yaşandığı ve olmayan otomobillerin üyeler arasında satıldığı da ortaya çıktı. 200 bin YTL değerindeki lüks otomobiller üzerinde yapılan bu ihalelerin bazılarında iptaller nedeniyle üyelerin ihaleye katılmak için ödedikleri 30 bin YTL’ninde şirkete kaldığı ortaya çıktı. Altivi.com’un sahibi olduğu ileri sürülen Mehmet Germiyanlıgil’in bu site üzerinden kazandığı para ile kendisine ve sevgilisine 500 bin YTL değerinde iki adet lüks otomobil aldığı da ileri sürüldü

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious