Alzheimer

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Alzheimer hastalığı gençleri de tehdit etmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Denizli Alzheimer Derneği yöneticileri, 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla Denizli Vali Vekili Mustafa Güney'i makamında ziyaret etti.

Ziyarette Dernek Şube Başkanı Kahraman, derneklerinin amacının genellikle yaşlılarda görülen alzheimer hastalığının gençleri tehdit etmeye başladığını kaydetti.

Kahraman, "Amacımız hasta ve hasta yakınlarını bilinçlendirmek. Dünya Bankası ve İş-Kur aracılığıyla 25 kursiyer yetiştirdik. Kursiyerlerimiz sertifikalarını aldılar ve bazıları ise çalışmaya başladı. Hasta bakımı konusunda eğitilen kursiyerlerimiz alzheimer hastalarının bakımlarını gerçekleştirecekler." dedi.

Çalışmalarının arasında tiyatro faaliyetlerinin de olduğunu anlatan Kahraman, "Bazı okullarda ve halk eğitim merkezinde çalışmalarımızı sergiledik. Bunun yanında okul çocuklarıyla birlikte ağaç dikme kampanyalarımız sürüyor. Düzenlediğimiz çalışmalarda ve kurslarda amacımız üyelerimizin beyin aktivitelerini aktif tutmak. Ayrıca her ay uzman doktorlar eşliğinde hasta ve hasta yakınlarını bilinçlendirmek için konferanslar düzenliyoruz." şeklinde konuştu.

Vali Vekili Mustafa Güney ise sosyal devlet anlayışında sağlıklı bir toplum oluşturmanın devletin görevi olduğunu belirtti.

Güney, " Vilayet olarak bizler bu görevi yerine getiriyoruz. Sizler de bu konuda bizlere yardımcı oluyorsunuz. Denizli'de sivil toplum örgütleri oldukça faal. Bunu başka yerlerde görmek pek mümkün olamayabiliyor. Bu çalışmalar memnuniyet verici çalışmalar ve Denizli bu yönden oldukça şanslı. Sorunlarınızın çözümü konusunda yardımlarımızı sürdüreceğiz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious