Amacımız ekonomiyi ilk 10'a girdirmek

  • Giriş : 30.05.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, AK Parti Hükümeti olarak amaçlarının Türkiye'yi dünyada en gelişmiş 10 ülke arasına sokmak olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İl Başkanı Ahmet Metin Genç'ten bilgi alan Bakan Şahin, burada ekonomiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Önümüzdeki dönem Cumhuriyet'in 83. yılının kutlanacağını ifade eden Şahin, "Cumhuriyet kurulalı tam 83 yıl oldu. Türkiye bu dönemi savaşsız geçirmiştir. Buna rağmen istenilen ekonomik seviyeye bir türlü ulaşamamıştır. Türkiye'den sonra ekonomik kalkınma yarışına girenler, bizleri çoktan geçti. 2 tane atom bombası yiyen Japonya şimdi ekonomik güç bakımından dünyada ikinci sırada bulunmaktadır. Ülke insanı olarak ekonomik olarak Türkiye'nin neden bu kadar geride kaldığını oturup düşünmemiz gerekiyor" dedi.

AK Parti olarak amaçlarının, Türkiye'yi dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasında yer almasını sağlamak olduğunu vurgulayan Bakan Şahin, "Biz iktidara geldiğimizde Türkiye'nin ekonomik anlamda Dünya'daki sıralaması 26 idi. Aradan 3.5 yıl geçti ve Türkiye 26.'lıktan 19. sıraya yükseldi. Hedefimiz bu yıl sonunda sıralamada 17. sıraya çıkmaktır. Fakat bunu da yeterli görmüyoruz. Hedefimiz Türkiye'yi Dünya'nın en kalkınmış 10 ülke arasına girmesini sağlamaktır. Bunun için geceli gündüzlü bunun için çalışıyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious