Aman! Ne Fener ne de Beşiktaş

Aman! Ne Fener ne de Beşiktaş.14116
  • Giriş : 09.06.2009 / 21:22:00

Galatasaray'ın yıldız ismi Arda, Türkiye'de Galatasaray'dan başka bir takımda oynamayı kesinlikle istemediğini söylerken, "Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı Allah nasip etmesin" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Galatasaray'ın milli futbolcusu Arda Turan, yine çok tartışılacak bir açıklamayla gündeme geldi!..

Haberturk televizyonunda yayınlanan ''Saba Tümer'le Bu Gece'' programına konuk olan Arda Turan, "Allah Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta oynamayı nasip etmesin" diyen Arda, başka bir takımda oynaması durumunda ise Galatasaray'a karşı düşünmeden gol atabileceğini söyledi.

Galatasaray'da doğup büyüdüğünü ifade eden Arda, "Laf olsun diye söylemiyorum. Benim Galatasaraylılığım çocukluktan geliyor" derken Sarı-kırmızılı kulüpte efsane olmak istediğini de söyleyerek, "Bu forma ile kazandığım başarılarımı çocuklarıma göstereceğim. Gelecekte de Aslantepe'de bir taraftar olarak tribüne çıkıp Galatasaray'ı seyredeceğim. Altyapı olsun, başka bir görev olsun her zaman bu kulübe hizmet etmek istiyorum" dedi.

Ünlü yönetmen Mustafa Altıoklar'ın kendisine oyunculuk teklif ettiğini ancak kabul etmediğini belirten Arda, ayaklarını da sigortalattığını söyledi. Geçen sezon 20 bin dolar karşılığında sigorta yaptıran Arda, sakatlanıp Futbol oynayamayacak duruma gelmesi halinde 1 milyon dolar ödeneceğini açıkladı.

Arda ayrıca, Everton'dan teklif aldığını ancak Adnan Polat'ın bu teklifi geri çevirdiğini belirtti.

Sarı-kırmızılı ekipte top toplayıcılık yaptığı dönemde bir maç bitiminde Hasan Şaş'tan forma istediğini ifade eden Arda, tecrübeli futbolcunun ise kendisine "Hadi len oradan" diye cevap verdiğini anlattı.

ÖZEL HAYAT

Arda, özel hayatının basına yansıyış şeklinden duyduğu rahatsızlığı vurgulayarak, şunları söyledi:

''Ne yaptığını bilen biriyim. Ben sabah antrenmanımı yapar, öğlen yemeğimi yedikten sonra uyur ve akşam da dışarı çıkarım. Zaten futbolcu bunu yapmazsa sıkıntı var. Özgüven eksikliği sahaya da yansır. Bir futbolcu kız arkadaşını alıp gezebilmeli, başkanını gördüğünde kaçmak yerine, selam verip yemeğine devam edebilmeli. Bunlar güzel şeyler.''

''SEMİH ÇOK İYİ BİR İNSANDIR''

Arda Turan, Fenerbahçe ile yaptıkları derbi maçta yumruk attığı Semih Şentürk'le aralarında bir kırgınlık olmadığını söylerken, daha bir kaç gün önce uçakta şakalaştıklarından bahsetti.

Semih Şentürk'le görüştüğünü anlatan sarı-kırmızılı futbolcu, ''Semih'i çok severim. Daha geçen gün uçakta şakalaştık ve (Nasıl nakavt ettim seni) dedim. O da (Gel buraya bir tokatlayayım seni) dedi. Semih çok iyi bir insandır. Derbi maçtaki pozisyonda arkam dönüktü ve vurdu sandım. Dünyanın her yerinde böyle olaylar oluyor. Biraz büyüttük. Maçta olan maçta kalmalı'' ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*