Amanos'ta teröre savaş açıldı

  • Giriş : 06.05.2007 / 00:00:00

Hatay'ın Hassa ve Dörtyol ilçesi etrafındaki Amanos dağları yayla sezonu öncesi teröristlerden temizleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dörtyol'da Üçkoz yaylası ile Bağrıaçık bölgesinde Hassa'da da Söğüt yaylası ile Hacılar Köyü bölgesinde jandarma komandolarınca 15 günden bu yana yürütülen operasyonlarda biri bayan 3 terörist ölü olarak ele geçirildi.

Bu gün sabaha karşı yürütülen operasyonda ölü olarak ele geçirilen 2 teröristin cesedi Hassa Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Teröristlerin sahiplerinin 15 gün içinde gelip cesetleri almaması durumunda cenazelerin Hassa'da sahipsizler mezarlığına gömüleceği bildirildi. 4 gün önce çatışmada ölü olarak ele geçirilen sarışın bayan teröristin cesedini almaya gelen kimsenin olmadığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, son olarak bu gün sabaha karşı Hassa'nın Hacılar köyü ile Söğüt Beldesi bölgesinde güvenlik güçlerinin yürüttüğü operasyonda bir grup terör örgütü PKK mensubu ile karşılaşıldı. Güvenlik güçlerinin ''Teslim ol' çağrısına ateşle karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada, 2 terörist, bir adet M-16, bir adet kalaşnikof piyade tüfeği ve 4 el bombası ile birlikte ölü olarak ele geçirildi.

Geçtiğimiz gün de Dörtyol Üçkoz yaylası ile Bağrıaçık bölgesinde güvenlik güçlerine taciz ateşi açan PKK'lılar bir köy korucusunu yaralamıştı. Dörtyol Kaymakamı Dörtyol Kaymakamı Hayri Sandıkçı, Üçkoz yayalası ile Bağrıaçık bölgesinde 35-40 civarında teröristin barındığını tespit ettiklerini belirterek, bölgedeki operasyonların teröristleri temizleyene kadar süreceğini söyledi.

Hassa Kaymakamlığına vekaleten bakan Mehmet Öz ise, Hacılar ve Söğüt Beldesi arasında yürütülen operasyonlarda ölü olarak ele geçirilen teröristlerin yanı sıra çok miktarda mühimmat ele geçirildiğini belirtti. 3 töröristin öldürülmesi ile diğer teröristlerin kaçmaya başladığını belirten Öz, ancak hiç şanslarının olmadığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious